sreda, 16. januar 2019 Znani zmagovalci kviza »Matematični adventni koledar 2018«

Decembra se je odvila že četrta izvedba Matematičnega adventnega koledarja, na katerem so se v reševanju matematičnih nalog pomerili tako osnovnošolci kot srednješolci iz Slovenije in tujine. Že drugo leto smo namreč mladim navdušencem nad matematiko ponudili tudi vaje v angleškem jeziku.

Na kviz se je prijavilo 360 tekmovalcev. Največ (335) jih je bilo iz Slovenije, ostali pa so bili iz Hrvaške, Italije, Latvije, Makedonije, Nizozemske, Romunije, Rusije, Slovaške in Združenih držav Amerike.

S praktičnimi nalogami iz vsakdanjega življenja so se udeleženci spoprijeli od 1. do 20. decembra 2018, za vsako nalogo pa so imeli na voljo le en dan.

Prejemniki nagrad so:

tekmovalci iz Slovenije:

• OŠ: Kristina Gortan, Erik Gruden, Veronika Klemenčič;
  • SŠ, 1. in 2. letnik: Vid Kavčič, Jernej Oblak, Maša Toplak;
  • SŠ, 3. in 4. letnik: Klemen Bogataj, Ana Meta Dolinar, Marija Klemenčič;

tekmovalci iz tujine:

• SŠ, 1. in 2. letnik: L2: Ivan Ivanovski, Filip Milisov;
  • SŠ, 3. in 4. letnik: Marko Filipovski, Nicholas Maznikovski, Manuel Norman;

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo za vložen trud in znanje.

Upamo, da bo med njimi tudi veliko takih, ki se bodo odločili za študij matematike!

ponedeljek, 7. januar 2019 UP pridobila nove projekte znanstvenoraziskovalnega sodelovanja z Bosno in Hercegovino

Leto 2019 začenjamo z lepo novico: Oddelek za matematiko UP IAM je pridobil sredstva še za dva projekta znanstvenoraziskovalnega sodelovanja, tokrat z Bosno in Hercegovino. Vodji odobrenih projektov za sodelovanje z Univerzo v Tuzli oziroma Univerzo v Zenici sta dr. Ademir Hujdurović in dr. Štefko Miklavič.

Med 48 odobrenimi projekti bodo financiranje prejeli tudi dr. Martina Blečić Kavur (UP FHŠ, sodelovanje z Univerzo v Banja Luki) in dr. Marko Kukanja (UP TURISTICA, sodelovanje z Univerzo v Sarajevu) ter dva projekta Zavoda InnoRenew CoE (dr. Andreja Kutnar za sodelovanje z JNU Banja Luka in dr. Anna Malgorzata Sanak za sodelovanje z UNIBL Banja Luka).

Vsem želimo uspešno raziskovanje in še nadaljnjo okrepitev sodelovanja s tujimi institucijami!

Rezultate razpisa lahko preberete na tej povezavi.

petek, 4. januar 2019 Konstituiranje Senata UP FAMNIT in komisij

Dne 3. januarja 2019 se je konstituiral novi Senat UP FAMNIT, in sicer je to četrti mandat senata od ustanovitve fakultete.

Člani senata iz vrst visokošolskih učiteljev in znanstvenih delavcev so bili izvoljeni na seji Akademskega zbora UP FAMNIT dne 20. novembra 2018, člane iz vrst študentov pa je izvolil Študentski svet UP FAMNIT.

Na konstitutivni seji so bile imenovane tudi komisije senata (z izjemo KSSK UP FAMNIT/UP IAM, ki bo imenovana naknadno).

Novo sestavo senata in komisij si lahko ogledate na tej povezavi

Novim članom senata in komisij želimo uspešno delo!