sreda, 16. januar 2019 Znani zmagovalci kviza »Matematični adventni koledar 2018«

Decembra se je odvila že četrta izvedba Matematičnega adventnega koledarja, na katerem so se v reševanju matematičnih nalog pomerili tako osnovnošolci kot srednješolci iz Slovenije in tujine. Že drugo leto smo namreč mladim navdušencem nad matematiko ponudili tudi vaje v angleškem jeziku.

Na kviz se je prijavilo 360 tekmovalcev. Največ (335) jih je bilo iz Slovenije, ostali pa so bili iz Hrvaške, Italije, Latvije, Makedonije, Nizozemske, Romunije, Rusije, Slovaške in Združenih držav Amerike.

S praktičnimi nalogami iz vsakdanjega življenja so se udeleženci spoprijeli od 1. do 20. decembra 2018, za vsako nalogo pa so imeli na voljo le en dan.

Prejemniki nagrad so:

tekmovalci iz Slovenije:

• OŠ: Kristina Gortan, Erik Gruden, Veronika Klemenčič;
  • SŠ, 1. in 2. letnik: Vid Kavčič, Jernej Oblak, Maša Toplak;
  • SŠ, 3. in 4. letnik: Klemen Bogataj, Ana Meta Dolinar, Marija Klemenčič;

tekmovalci iz tujine:

• SŠ, 1. in 2. letnik: L2: Ivan Ivanovski, Filip Milisov;
  • SŠ, 3. in 4. letnik: Marko Filipovski, Nicholas Maznikovski, Manuel Norman;

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo za vložen trud in znanje.

Upamo, da bo med njimi tudi veliko takih, ki se bodo odločili za študij matematike!