ponedeljek, 7. januar 2019 UP pridobila nove projekte znanstvenoraziskovalnega sodelovanja z Bosno in Hercegovino

Leto 2019 začenjamo z lepo novico: Oddelek za matematiko UP IAM je pridobil sredstva še za dva projekta znanstvenoraziskovalnega sodelovanja, tokrat z Bosno in Hercegovino. Vodji odobrenih projektov za sodelovanje z Univerzo v Tuzli oziroma Univerzo v Zenici sta dr. Ademir Hujdurović in dr. Štefko Miklavič.

Med 48 odobrenimi projekti bodo financiranje prejeli tudi dr. Martina Blečić Kavur (UP FHŠ, sodelovanje z Univerzo v Banja Luki) in dr. Marko Kukanja (UP TURISTICA, sodelovanje z Univerzo v Sarajevu) ter dva projekta Zavoda InnoRenew CoE (dr. Andreja Kutnar za sodelovanje z JNU Banja Luka in dr. Anna Malgorzata Sanak za sodelovanje z UNIBL Banja Luka).

Vsem želimo uspešno raziskovanje in še nadaljnjo okrepitev sodelovanja s tujimi institucijami!

Rezultate razpisa lahko preberete na tej povezavi.