ponedeljek, 28. julij 2014 Preizkusno predavanje dr. Primoža Škrabe

Dr. Primož Škraba bo imel v torek, 29.7.2014 ob 12:00 preizkzusno predavanje za prvo izvolitev v pedagoški naziv visokošolski učitelj - docent za področje »Računalništvo in informatika«.
Predavanje z naslovom Vzorčenje prostorov bo potekalo v predavalnici FAMNIT-MP1, Glagoljaška 8, Koper.

Vljudno vabljeni k udeležbi.

torek, 15. julij 2014 Gostovanje tujih raziskovalcev s področja matematike na UP IAM in UP FAMNIT

V tednu od 7. do 11. julija 2014 sta Oddelka za matematiko UP IAM in UP FAMNIT gostila priznane raziskovalce s področja algebraične teorije grafov.

V Kopru so raziskovali ter poglabljali že tako uspešno sodelovanje s slovenskimi matematiki sledeči gostje:
Yan-Quan Feng, Da-Wei Yang in Jian-Bing Liu iz Beijing Jiaotong University na Kitajskem; Paul Terwilliger, Gabriel Pretel in Alison Gordon Lynch iz University of Wisconsin-Madison v ZDA ter Joy Morris in Dave Witte Morris iz University of Lethbridge v Kanadi.

UP IAM in UP FAMNIT tako ponovno dokazujeta svojo močno vpetost v mednarodni matematični prostor.

Goste sta v družbi direktorja UP IAM doc. dr. Vita Vitriha in dekanje UP FAMNIT izr. prof. dr. Klavdije Kutnar, sprejela tudi rektor Univerze na Primorskem prof. dr. Dragan Marušič ter prorektor za znanstveno-raziskovalno in razvojno delo izr. prof. dr. Štefko Miklavič.

sreda, 9. julij 2014 Uspešno zaključeni poletna šola in mednarodna konferenca s področja matematike na Rogli

Konec prejšnjega tedna sta se na Rogli uspešno zaključila dva poletna dogodka v organizaciji UP FAMNIT in UP IAM s sodelovanjem Centra za diskretno matematiko UL PEF - četrta Mednarodna konferenca »Simetrije grafov in omrežij« (SYGN IV Workshop) ter Mednarodna poletna šola diskretne matematike (2014 PhD Summer School in Discrete Mathematics).

V okviru poletne šole so bila obravnavana štiri področja matematike, ki služijo kot orodje za raziskave v algebraični teoriji grafov: konstrikcijske tehnike za vložitve grafov, kombinatorični načrti, končne grupe in kriptografija s simetričnimi načrti. Izvedeni sta bili tudi dve vabljeni predavanji o algebraični teoriji grafov. Predavatelji na poletni šoli so bili vrhunski mednarodni strokovnjaki za omenjena področja:

• Mark Ellingham (Vanderbilt University, USA),

• Mariusz Meszka (AGH University of Science and Technology, Poland),

• Dave Witte Morris (University of Lethbridge, Canada),

• Joy Morris (University of Lethbridge, Canada),

• Primož Moravec, Univerza v Ljubljani,

• Enes Pasalic, UP.

Mednarodna konferenca SYGN IV nam je omogočila okrepitev vezi s sorodnimi ustanovami in vrhunskimi raziskovalnimi skupinami po svetu ter povečala ugled slovenske matematike v mednarodnem prostoru. Vabljeni predavatelji na konferenci:

• Marston Conder (University of Auckland, New Zealand),

• Shaofei Du (Capital Normal University, China),

• Yan Quan Feng (Beijing Jiaotong University, China),

• Michael Giudici (University of Western Australia, Australia),

• Isabel Hubard (IMATE-UNAM, Mexico),

• György Kiss (Eötvös Loránd University, Hungary),

• Young Soo Kwon (Yeungnam University, South Korea),

• Luis Martínez Fernández (University of the Basque Country, Spain),

• Paul Terwilliger (University of Wisconsin-Madison, USA),

• Egon Schulte (Northeastern University, USA),

• Tamas Szonyi (Eötvös Loránd University, Hungary),

• Steve Wilson (Northern Arizona University, USA).

Več informacij o vsebini lahko dobite tukaj, spodaj pa si lahko ogledate nekaj fotoutrinkov.

sreda, 9. julij 2014 Odličen ekipni uspeh naših tekmovalcev na mednarodni internetni olimpijadi 2014

Po podatkih organizatorjev Mednarodne internetne olimpijade je imela Univerza na Primorskem na letošnji izvedbi tekmovanja največ nagrajenih študentov med vsemi sodelujočimi univerzami in je tako dosegla najboljši ekipni rezultat. Na tej povezavi si lahko pogledate seznam naših letošnjih tekmovalcev, ki jim še enkrat iskreno čestitamo za dosežen uspeh.

ponedeljek, 7. julij 2014 Knjižnica TeMeNa je v ponedeljek, 7.7.2014 zaprta

Uporabnike knjižnice TeMeNa obveščamo, da bo knjižnica TeMeNa v ponedeljek, 7.7.2014, zaprta.

Hvala za razumevanje.

sreda, 2. julij 2014 Objava članka s področja molekularne ekologije in filogeografije v reviji z visokim faktorjem vpliva

Člana Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT doc. dr. Boštjan Surina in asist. Peter Glasnović sta z avstrijskima kolegoma, doc. dr. Geraldom M. Schneeweissom iz Univerze na Dunaju in prof. dr. Petrom Schönswetterjem iz Univerze v Innsbrucku, objavila članek z naslovom »Testing the efficiency of nested barriers to dispersal in the Mediterranean high mountain plant Edraianthus graminifolius (Campanulaceae)«.

Članek, ki  je izšel v pomembni reviji Molecular Ecology, ki se uvršča med revije z visokim faktorjem vpliva (6.275).

Avtorjem članka za uspeh iskreno čestitamo!