Univerza na Primorskem Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
-->
SI | EN

petek, 29. november 2019 3-dnevni izlet v Sarajevo in Mostar (BIH) / 3-day trip to Sarajevo and Mostar (BIH)

Za študente UP in študente na izmenjavi bo organiziran 3-dnevni izlet v Sarajevo in Mostar. Izlet je načrtovan od 13.12.2019 do 15.12.2019.

Program izleta je na voljo TUKAJ.

Na izlet se je mogoče prijaviti preko spletnega prijavnega obrazca.

Vabljeni!

***

A 3-day trip to Sarajevo and Mostar will be organized for UP students and exchange students. The trip will take place between 13 December 2019 and 15 December 2019.

The programme of the trip is available HERE.

You can register for the trip via online form.

You are kindly invited to join the trip!


torek, 26. november 2019 Aleksander Batič: »Ali je danes možno združiti podjetništvo in prijazno-sonaravno življenje?«

Vabljeni na tematski dogodek »Ali je danes možno združiti podjetništvo in prijazno-sonaravno življenje?«, ki ga v četrtek, 28. 11. 2019, ob 9. uri organizira Študentski center Univerze na Primorskem (Čevljarska 27, velika predavalnica v pritličju).

Na delavnici bo Aleksander Batič predstavil možnost sonaravnih aktivnosti. Prikazani bodo tudi primeri dobrih praks - ekoloških naselij v Sloveniji in tujini.

Več o programu lahko preberete tukaj.


ponedeljek, 25. november 2019 BREZPLAČNO in ANONIMNO TESTIRANJE ZA HIV in HEPATITIS C

Ob Svetovnem dnevu AIDSa vabljeni na anonimno in brezplačno testiranje za HIV in Hepatitis C.

Testiranje bo v ponedeljek 2. decembra 2019, med 8:30 in 10:30 uro v ambulanti za cepljenje na NIJZ OE Koper (Vojkovo nabrežje 4a, Koper).

 


četrtek, 21. november 2019 Vabljeni na predavanje »Podjetništvo in inovativnost v sektorju kmetijstva in razvoja podeželja«

Vabljeni na predavanje »Podjetništvo in inovativnost v sektorju kmetijstva in razvoja podeželja« , kjer bodo govorili o značilnostih in veščinah postavitve lastne blagovne znamke in razvoju  podjetniških idej s področja prodaje kmetijskih in živilskih proizvodov in storitev. Predstavili bodo tudi prve rezultate projekta gojenja smilja.

KDAJ?  V torek, 26. 11. 2019, ob 13.00.

KJE?  UP FAMNIT - Muzejski3

Več si lahko preberete tukaj. 

Vabljeni!

 


ponedeljek, 18. november 2019 Climathon, Primorska: Vipavska dolina in klimatske spremembe

Imate idejo, kako rešiti sodobne okoljske izzive? 

Projekt Climate-KIC vas vabi, da se pridružite Climathonu in postanete pobudnik podnebnih rešitev! Poleg Ljubljane in Maribora bo Climathon gostila tudi Primorska, natančneje Primorski tehnološki park v Vrtojbi, in sicer 22. novembra. 

Vabljeni študenti, raziskovalci, podjetniki in strokovnjaki, ki bi se radi spopadli z izzivom podnebnih sprememb v Vipavski dolini in našli primerno rešitev, kako dolino spremeniti v vzorčni model regenerativnega dizajna.

Obvezne prijave sprejemajo do srede, 20. novembra, na https://climathon.climate-kic.org/en/participate?organisation_id=470

Več si lahko preberete na njihovi Facebook strani https://www.facebook.com/climathon.slovenija.primorska/

Climathon je globalni dogodek, na katerem udeleženci skupaj razvijajo rešitve za izzive, s katerimi se soočajo sodobna mesta zaradi podnebnih sprememb. Vzpodbuja vzpostavitev lokalnih iniciativ za reševanje podnebnih in urbanih lokalnih izzivov, kot so: urbanistično načrtovanje, zelena infrastruktura, civilne iniciative, bivanjska tematika, voda, krožna ekonomija in drugi. Pomeni 24 ur intenzivnega premisleka in neprekinjenega timskega dela. 


petek, 15. november 2019 NIB vabi na seminar »Tujerodna rebrača Mnemiopsis leidyi v slovenskem morju«

Nacionalni inštitut za biologijo vabi na seminar »Tujerodna rebrača Mnemiopsis leidyi v slovenskem morju«, ki ga bodo izvedli dr. Borut Mavrič, prof. dr. Lovrenc Lipej in dr. Tjaša Kogovšek.

KDAJ IN KJE? V ponedeljek 18. novembra 2019, ob 10.00 na Morski biološki postaji v Piranu (Fornače 41).

Na seminarju bodo predstavljeni rezultati projektne naloge »Pregled stanja, ovrednotenje vpliva na okolje ter pregled možnih ukrepov za obvladovanje populacije tujerodne vrste rebrače Mnemiopsis leidyi v slovenskem morju«, ki je bila financirana iz Operativnega sklada za pomorstvo in ribištvo 2014–2020. Govor bo o prisotnosti in letni dinamiki pojavljanja rebrače v slovenskem morju, njeni prehrani ter drugih bioloških in ekoloških parametrih.

Za dodatne informacije je na voljo Katja Ploj na e-naslovu: katja.ploj@nib.si


četrtek, 14. november 2019 Urnik knjižnice TeMeNa danes, v četrtek, 14. 11. 2019

Obveščamo vas, da bo knjižnica TeMeNa danes, v četrtek, 14. 11. 2019, odprta od 12. do 17. ure.

Hvala za razumevanje.


četrtek, 14. november 2019 Volitve dekana UP FAMNIT – REZULTATI VOLITEV

Obveščamo vas, da je Volilna komisija zaključila svoje delo in v svojem zaključnem poročilu ugotavlja, da je bila volilna udeležba po posameznih skupinah volivcev različna, in sicer:

  • med visokošolskimi učitelji in raziskovalci 73 %,
  • med študenti 9 %,
  • med drugimi zaposlenimi pa 86 %.

Skupaj se je volitev udeležilo 162 volilnih upravičencev.

Svoj glas je za izr. prof. dr. Ademirja Hujdurovića oddalo 152 volilnih upravičencev, kar predstavlja 57 od skupaj 100 točk.

Ker je bil izr. prof. dr. Ademir Hujdurović edini kandidat, je s tem dobil več kot 50% od skupaj 57 veljavnih točk in je zato zmagal na volitvah za dekana UP FAMNIT.

Ugotovitveni sklep o rezultatih volitev bo sprejel Senat UP FAMNIT na redni seji dne 18. 11. 2019 ter hkrati predlagal rektorju imenovanje izr. prof. dr. Ademirja Hujdurovića za dekana UP FAMNIT za naslednje mandatno obdobje (23. 11. 2019 – 22. 11. 2023).

Novemu dekanu ISKRENO ČESTITAMO in mu želimo uspešno vodenje fakultete ter veliko prijetnih in zanimivih izzivov na tej poti.

 


sreda, 13. november 2019 Pogovorni večer »Sodobni plačilni instrumenti: od plastike do mobitela«

Vabljeni na pogovorni večer »Sodobni plačilni instrumenti: od plastike do mobitela«, ki bo jutri, v četrtek, 14. 11., ob 19. uri v prostorih PiNE (Gortanov trg 15, Koper).

PiNA v sodelovanju s podjetjem Mercury Processing Services International organizira serijo pogovornih večerov, združenih pod imenom IT Istra. Prvi bo na temo sodobnih plačilnih instrumentov in drugih inovativnih plačilnih rešitev. Spoznali boste kratko zgodovino kartice in plačilnega prometa ter sodobne načine plačevanja, kot so NFC, brezstično plačevanje, e-trgovina in drugo.

Spoznali boste tudi aplikacijo Wave2Pay, ki so jo za banko Intesa Sanpaolo razvili v podjetju Mercury, in razlike med Apple Pay in Google Pay.

Gost večera bo Aljoša Lovrič-Petrič, ki je v koprski enoti podjetja Mercury zadolžen za prototipe in inovacije. S kartičnim poslovanjem se ukvarja že od leta 1996, delal pa je na različnih področjih, kot so POS, bankomati, sistemi avtorizacije, razvoj programske opreme in infrastruktura IT.


ponedeljek, 11. november 2019 Festival Grounded 2019: Avtomatizacija in oblast

V okviru Festivala Grounded bo od srede, 14. 11., do sobote, 16. 11., v Mestni galeriji v Ljubljani in prek prenosa v živo potekala konferenca na temo Avtomatizacija in oblast.

Konferenco bodo s prvim predavanjem “Avtomatizacija in novinarstvo” otvorili dr. Sandra Bašić Hrvatin, dr. Marko Milosavljević in Ženja Leiler. Sledilo bo predavanje dr. Mateja Kovačiča, zaposlenega na Inštitutu Jožef Stefan, ki bo govoril o pomenu odprtih podatkov in transparentnosti oblasti. Nato pa bo predavanje o etičnih dilemah izvedel dolgoletni raziskovalec umetne intelligence, dr. Ivan Bratko.  

Več o programu v prihodnjih dneh si preberite tukaj.

Grounded je festival elektronske glasbe, kritične misli in aktivizma, ki naslavlja aktualna družbena vprašanja s povezovanjem na videz nezdružljivega. V razpravah, projekcijah, predstavitvah, glasbenih nastopih in druženjih, katerih vrednostna izhodišča so enakost ne glede na osebne okoliščine, solidarnost s šibkejšimi in avtonomija posameznika_ce, udeleženke_ci iščejo informirane, argumentirane in odgovorne odzive na izzive sedanjosti in prihodnosti. 


sreda, 6. november 2019 Tutorji na UP FAMNIT/ Ask tutors for help

Za nami je prvi mesec študija in morda so se že pojavile prve težave. K sreči pa imamo na vseh programih študente, ki so pripravljeni priskočiti na pomoč.

Če ste se torej znašli v težavah, če potrebujete podporo ali tudi enostavno dobro besedo, stopite do naših tutorjev. Tudi oni so bili v podobni situaciji kot vi in vam zato lahko pomagajo.

Seznam tutorjev 2019/20 lahko najdete na tej povezavi.

**********************************************************************************

The first month of study is behind us and the first problems may have already arisen. Thankfully, we have students from different programs who are ready to help.

So if you are in trouble, in need of support, or just in need of a good talk, get in touch with our tutors. They, too, were in a similar situation so they can definitely help.

Find the list of tutors in 2019/20 here. 


sreda, 6. november 2019 Spoznaj Društvo varstvenih biologov Biodiva!

Ob pričetku novega študijskega leta Društvo varstvenih biologov Biodiva vabi vse varstvene biologe in ostale, ki se zanimate za biološke tematike, na uvodni sestanek, ki bo v torek 12.11.2019 ob 20.15, v mali predavalnici (MP-2) na Famnitu (Glagoljaška 8, Koper).

Sestanek se bo začel s kratko predstavitvijo društva in predstavitvijo aktivnosti, ki so jih izvajali v tekočem letu. Določil se bo termin naslednjega rednega sestanka in volitev, sledila bo diskusija o aktivnostih in projektih za prihodnost. Po diskusiji bo možno se prijaviti na motivacijski vikend, ki bo potekal med 29.11- 1.12. 2019. Na sestanku se boste lahko včlanili v društvo ali zgolj obnovili članstvo.
Ob koncu sestanka sledi druženje ob čaju in piškotih.

Lepo vabljeni!


torek, 5. november 2019 Razpis za nov štipendijski program “ASEF Junior Fellows”

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija ASEF je objavila razpis za nov štipendijski program ASEF Junior Fellows. Gre za triletni program, v okviru katerega izbrani študenti opravijo raziskovalno-študijsko prakso na odličnih svetovnih univerzah (ZDA, Kanada, Velika Britanija, Avstralija in Nova Zelandija), sodelujejo na raziskovalnih projektih s svojega področja delovanja in se vključujejo v razne dejavnosti, ki jih izvaja ASEF, kot so delavnice mehkih veščin, treningi javnega nastopanja, redna srečanja strokovnih krožkov, javna predavanja in pogovori z zanimivimi gosti. 

Možne so prijave za področja fizike, biologije, medicine, strojništva, elektrotehnike, računalništva, matematike, ekonomije, okoljskih znanosti, glasbe, prava, lingvistike, politologije, humanistike in drugih ved. Prijave so odprte za vse slovenske študente in študente slovenskih korenin ne glede na stopnjo in kraj študija.

Zgodnji rok za prijavo je 1. december 2019. Do tega datuma oddane prijave bodo v celoti upoštevane. Prijave bo sicer možno oddati do 15. januarja 2020, a zainteresirane študente spodbujamo, da se prijavijo čim prej.

Prijavo lahko oddate na spletnem portalu https://www.asef.net/junior-fellows. Za morebitna vprašanja so vam na voljo na info@asef.net.

Fundacija ASEF, ki povezuje Slovence doma in po svetu, štipendira slovenske študente in študente slovenskih korenin za 10-tedenske raziskovalno-študijske obiske na vrhunskih univerzah in institucijah po svetu in v Sloveniji. Štipendijski programi ASEF krepijo sodelovanje in kroženje znanja med Slovenijo in preostalim svetom. ASEF nadarjenim študentom omogoča, da se osredotočijo na raziskovanje in razvijejo svoje potenciale v največji možni meri.

Vabljeni k prijavi!


torek, 5. november 2019 Delavnica »Uspešno urejanje Facebook in Instagram profila«

UIP Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske v sodelovanju z Agencijo SPIRIT organizira delavnico za inovativne posameznike (dijake, študente, pedagoške delavce, raziskovalce) ter nova in obstoječa podjetja s potencialom hitre rasti »start up«.

KDAJ? V sredo, 13. novembra 2019, ob 17. uri.

KJE? V Študentskem centru Univerze na Primorskem (Čevljarska ulica 27, 6000 Koper – Velika predavalnica v pritličju).

Delavnico na temo »Uspešno urejanje Facebook in Instagram profila« bo izvedla Eva Ravnikar, magistrica grafična inženirka, ki kot zaposlena v večjem podjetju trenutno skrbi za marketing, nadzoruje projekte ter je odgovorna za PR in socialna omrežja.

Na predavanju boste našli odgovore na vprašanja, kateri socialni medij je namenjen za posamezno oglaševanje, kdaj se oglašuje na določeni platformi, kdo so uporabniki in na kakšen način delujeta Facebook in Instagram. Predstavljena bo tudi uporaba glede na oglaševanje B2B in B2C.

Program:

17.00–17.15: Predstavitev programa SIO 2018 – 2019 in podpornega podjetniškega okolja UIP Univerzitetnega razvojnega centra in  inkubatorja Primorske (Blaž Ćeklić)

17.15–18.30 Uspešno urejanje Facebook in Instagram profila (Eva Ravnikar)

18.30–18.45 Odmor za druženje

18.45–20.00 Uspešno urejanje Facebook in Instagram profila (Eva Ravnikar)

Dodatna vprašanja lahko pošljete na e-naslov: urska.klancar@uip.si

Delavnica je organizirana v okviru Programa podpornih storitev subjektov inovativnega okolja v Republiki Sloveniji v letih 2018 in 2019 »SIO 2018-2019«