ponedeljek, 11. november 2019 Festival Grounded 2019: Avtomatizacija in oblast

V okviru Festivala Grounded bo od srede, 14. 11., do sobote, 16. 11., v Mestni galeriji v Ljubljani in prek prenosa v živo potekala konferenca na temo Avtomatizacija in oblast.

Konferenco bodo s prvim predavanjem “Avtomatizacija in novinarstvo” otvorili dr. Sandra Bašić Hrvatin, dr. Marko Milosavljević in Ženja Leiler. Sledilo bo predavanje dr. Mateja Kovačiča, zaposlenega na Inštitutu Jožef Stefan, ki bo govoril o pomenu odprtih podatkov in transparentnosti oblasti. Nato pa bo predavanje o etičnih dilemah izvedel dolgoletni raziskovalec umetne intelligence, dr. Ivan Bratko.

Več o programu v prihodnjih dneh si preberite tukaj.

Grounded je festival elektronske glasbe, kritične misli in aktivizma, ki naslavlja aktualna družbena vprašanja s povezovanjem na videz nezdružljivega. V razpravah, projekcijah, predstavitvah, glasbenih nastopih in druženjih, katerih vrednostna izhodišča so enakost ne glede na osebne okoliščine, solidarnost s šibkejšimi in avtonomija posameznika_ce, udeleženke_ci iščejo informirane, argumentirane in odgovorne odzive na izzive sedanjosti in prihodnosti.