ponedeljek, 30. december 2019 Objavljen je razpis Erasmus+ za študijsko leto 2020/2021

Objavljen je razpis Erasmus+ za študente. Razpis omogoča prijave za študijske izmenjave ali izmenjave z namenom praktičnega usposabljanja v obdobju od 1.6.2020 do 30.9.2021.

Rok za prijavo na izmenjavo je 23.1.2020.

Razpis in druga dokumentacija (priloge, navodila) so dosegljivi na tej povezavi.

Vabljeni k prijavi!

sobota, 28. december 2019 Urnik knjižnice TeMeNa med novoletnimi prazniki

Obveščamo vas, da bo knjižnica TeMeNa v tednu med 30. 12. in 3. 1. odprta le v ponedeljek, 30. 12. od 10. do 12. ure.

nedelja, 22. december 2019 Urnik knjižnice TeMeNa v torek, 24. 12. 2019

Obveščamo vas, da bo knjižnica TeMeNa v torek, 24. 12. 2019, odprta od 10. do 12. ure.

Hvala za razumevanje.

sreda, 18. december 2019 Dogodek ERASMUS Zgodbe 19.12. // ERASMUS Stories event 19.12.

Vljudno vabimo vse študente na dogodek ERASMUS zgodbe, ki bo potekal v četrtek, 19. decembra 2019, ob 17.00 v predavalnici FAMNIT VP-2.

Če želite pridobiti mednarodne izkušnje, razširiti svoje znanje in hkrati preživeti čas v tujini, se nam pridružite na dogodku, kjer bomo poiskali odgovore na vaša vprašanja in pomagali pri prijavi na izmenjavo.

Na dogodku boste spoznali ostale FAMNIT študentke in študente, ki so izmenjavo že izkusili, svoje praktične izkušnje pa so pripravljeni deliti z vami.

Pridružite se nam na klepetu!

____________________________________________________________________________________________

We kindly invite all students to join us at our ERASMUS Stories event on Thursday, the 19th of December at 17.00 in the classroom FAMNIT VP-2.

If you are considering to gain international experiences, expanding your knowledge and traveling abroad, we have all the answers to your questions and can help you in successful exchange application.

During this event you will have the chance to meet your fellow FAMNIT students, who already have experienced an exchange in various countries, as well as several study programs and are willing to share their stories with you.

Join us for a chat!

sreda, 11. december 2019 Objavljen dodaten razpis Erasmus+ za praktično usposabljanje v tujini // Additional open call for Erasmus+ Traineeships abroad

Vse zainteresirane študente obveščamo, da je objavljen dodaten razpis programa Erasmus+ za praktično usposabljanje študentov v tujini v tekočem študijskem letu 2019/2020 (pogodbeno leto 2018).

Rok za prijavo je odprt do porabe sredstev, vendar najdlje do predvidoma 4.3.2020. Študenti se na praktično usposabljanje prijavite preko ŠIS sistema v meniju ''Prijava na izmenjavo''.

Prijava mora vsebovati:

• spletno prijavnico (v ŠIS sistemu),
  • študijski sporazum za prakso (Learning Agreement for Traineeship) podpisan s strani študenta, koordinatorja študijskega programa na domači fakulteti ter odgovorne osebe na gostujoči instituciji,
  • kratek življenjepis v slovenskem ALI angleškem jeziku (v predlogi Europass življenjepis).

Vse dodatne informacije so dostopne v razpisu.

Vabljeni k prijavi!

We inform all interested students that an additional Erasmus + call for student Traineeships abroad is published for the current academic year 2019/2020 (contract year 2018).

The deadline for application is open ended, with the latest due date expected on the 4.3.2020. Students are encouraged to sign up for Traineeships via the ŠIS system.

The application should include:

• Online application form (in ŠIS),
  • Learning Agreement for Traineeship, signed by the student,  the program coordinator at your sending faculty as well as the responsible person at the hosting institution,
  • A short CV in Slovene OR English (in Europass format).

For more information or clarification please contact the International Office at your faculty.

We encourage you to sign up!

sreda, 11. december 2019 Predstavitev knjige Ocean v malem

Vabljeni na predstavitev knjige Ocean v malem, ki bo v akvariju Piran v petek, 13.12.2019,  ob 11.30.

Pogovor z avtorji knjige, prof. dr. Lovrencem Lipejem (NIB-MBP), dr. Manjo Rogelja (GEPŠ Piran) in dr. Borutom Mavričem (NIB-MBP), bo vodil mag. Robert Turk (ZRSVN).

Knjiga Ocean v malem je nastala v okviru istoimenskega projekta, s katerim se Akvarij Piran širi izven svojih sten. V knjigi predstavijo vlogo Akvarija Piran kot stičišče številnih aktivnosti na morju ter njegovo izobraževalno, ozaveščevalno, raziskovalno in naravovarstveno delovanje v lokalnem okolju. Bralca želijo spoznati z delovanjem Akvarija Piran, mu prikazati kaj vse se skriva za razstavnimi akvariji in mu približati aktivnosti povezane s pridobivanjem in skrbjo za morske organizme.

Lepo vabljeni!

sreda, 4. december 2019 Urnik knjižnice TeMeNa v četrtek, 12. 12. 2019

Obveščamo vas, da bo knjižnica TeMeNa v četrtek, 12. 12. 2019, odprta od 12. do 16. ure.

Hvala za razumevanje.

torek, 3. december 2019 PiNA odpira SOCIAL INNOVATORS HUB (SI HUB)

PiNA bo v sklopu projekta Social Innovators prihodnjo sredo, 11. decembra 2019, na Gortanovem trgu 15 v Kopru odprla SOCIAL INNOVATORS HUB (SI HUB).

Skupaj z lokalnimi organizacijami in institucijami bodo tako odprli prostor različnim tematikam, saj si želijo, da bi v njem zaživela izobraževanja, srečevanja in prostorska sodelovanja.

Predstavili bodo tudi Letni poziv za nevladne organizacije, neorganizirane skupine mladih in posameznike, ki se bodo s prijavo lahko vključili in soustvarjali vsebine SI HUB-a.

Svojo udeležbo potrdite do ponedeljka, 9. decembra, na povezavi: bit.ly/si-hub-prijava.

Več o programu.