sreda, 13. november 2019 Pogovorni večer »Sodobni plačilni instrumenti: od plastike do mobitela«

Vabljeni na pogovorni večer »Sodobni plačilni instrumenti: od plastike do mobitela«, ki bo jutri, v četrtek, 14. 11., ob 19. uri v prostorih PiNE (Gortanov trg 15, Koper).

PiNA v sodelovanju s podjetjem Mercury Processing Services International organizira serijo pogovornih večerov, združenih pod imenom IT Istra. Prvi bo na temo sodobnih plačilnih instrumentov in drugih inovativnih plačilnih rešitev. Spoznali boste kratko zgodovino kartice in plačilnega prometa ter sodobne načine plačevanja, kot so NFC, brezstično plačevanje, e-trgovina in drugo.

Spoznali boste tudi aplikacijo Wave2Pay, ki so jo za banko Intesa Sanpaolo razvili v podjetju Mercury, in razlike med Apple Pay in Google Pay.

Gost večera bo Aljoša Lovrič-Petrič, ki je v koprski enoti podjetja Mercury zadolžen za prototipe in inovacije. S kartičnim poslovanjem se ukvarja že od leta 1996, delal pa je na različnih področjih, kot so POS, bankomati, sistemi avtorizacije, razvoj programske opreme in infrastruktura IT.