torek, 27. avgust 2019 Si želiš kot prostovoljec sodelovati pri I FEEL SLOVENIA IRONMAN 70.3?

V skupini na Facebooku, ki so jo ustvarili že prijavljeni prostovoljci na I FEEL SLOVENIA IRONMAN 70.3 Slovenian Istria, so objavili novico, da sta odprti dve novi delovni poziciji za prostovoljce. Gre za delo v "pisarni dirke" (Race office), kjer bi imeli poleg administrativnih del tudi vpogled v samo organizacijo. Če vas zanima projektni management in daljše sodelovanje, saj lahko pozneje postanete tudi del organizacijske ekipe, jih poiščite na Facebooku https://www.facebook.com/groups/ironman70.3sloveniavolunteers/about/ in jim napišite sporočilo ali e-mail na naslov ironman70.3slovenia@gmail.com, kjer so vam na voljo tudi za druga vprašanja.

petek, 23. avgust 2019 Swiss Government Exellence Scholarship for Foreign Students at Swiss Higher Education Institutions

The Embassy of Switzerland presents its compliments to the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Slovenia, and has the honour to inform it of the Swiss Government Excellence Scholarship offer for the Academic year 2020-2021.

The prospective candidates can apply for:

- Fine Arts Scholarships,

- PhD Scholarships,

- Postdoctoral Scholarships,

- Research Scholarships.

Opening of the call: 2. 9. 2019

Submission deadline: 2. 12. 2019

The precise information about the different types of scholarships and the admission specification is available online on the site of the Federal Commission for Scholarships for foreign students FCS: https://www.sbfi.admin.ch/sbfi/en/home/education/scholarships-and-grants/swiss-government-excellence-scholarships.html

The Embassy of Switzerland will provide the application documents as well as all the necessary information. Interested candidates should therefore contact the Embassy at the following email address: ljubljana@eda.admin.ch

The application package will be sent by e-mail only.

sreda, 14. avgust 2019 Urnik knjižnice TeMeNa od 19. 8. do 27. 9. 2019

Obveščamo vas, da bo knjižnica TeMeNa od 19. 8. do 27. 9. 2019 odprta od 10. do 16. ure.

Hvala za razumevanje.

sreda, 14. avgust 2019 Knjižnica TeMeNa bo v petek, 16. 8. 2019, zaprta

Obveščamo, da bo knjižnica TeMeNa v petek, 16. 8. 2019, zaprta.

Hvala za razumevanje!

sreda, 14. avgust 2019 Urnik knjižnice TeMeNa od 19. 8. do 27. 9. 2019

Hvala za razumevanje.

ponedeljek, 12. avgust 2019 Vabilo na Mednarodno poletno šolo s področja biometrije za slovenske in tuje študente

Fakulteta za računalništvo in informatiko UL vabi na Mednarodno poletno šolo s področja biometrije, ki bo potekala od ponedeljka do petka, od 16. do 20. septembra, od 9.00 do 15.00.

Vabijo predvsem, študente 2.stopnje tehničnih fakultet ter vse, ki jih zanima visoko-tehnološki razvoj, raziskave in produkti s področja biometrije, ter vse ki si želijo razumeti delovanje in uspešnost biometričnih sistemov.

Vsebina poletne šole :

• Biometrične modalnosti.
  • Zgradba tipičnega biometričnega sistema.
  • Razpoznava/verifikacija/identifikacija.
  • Pogoji za korektno primerjanje sistemov (metrike, baze, protokoli, ogrodja).
  • Uspešnost in uporabnost sistemov.
  • Ključne modalnosti in delovanje sistemov: prstni odtis, šarenica, obraz.
  • Večbiometrični sistemi/večmodalnost/fuzija.
  • Ključni izzivi modalnosti/sistemov.

Za sodelovanje udeleženci prejmejo 1 ECTS, če pozitivno odpišejo še izpit dobijo skupaj 2 ECTS, če naredijo pozitivno ocenjen seminar pa dobijo skupaj 3 ECTS. Izpit se preko interneta odpiše teden po koncu šole, seminar se odda dva tedna po koncu šole.

Kotizacija znaša 500€, ki pa vključuje kosila, malice, zapiske ter izlet : obisk soteske Vintgar in Blejskega gradu ter sladkanje z blejsko kremšnito v kavarni Park.

Predavatelji : Peter Peer (UL FRI), Žiga Emeršič (UL FRI), Vitomir Štruc (UL FE), Rudolf Haraksim (JRC).

Zadnji rok za prijavo je petek, 6.september 2019

Več o Mednarodni poletni šoli si lahko preberete na https://fri.uni-lj.si/en/international-summer-school-biometrics

Prijavnica: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeN_CC9pZKYNIdGF1OfL22ME17ZIbIwCoNRxrIGIW0bunSEuQ/viewform