četrtek, 21. maj 2009 Informacija o kadrovskih in Zoisovih štipendijah

Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije izvaja več programov za študente, med drugim sofinanciranje kadrovskih štipendij in dodeljevanje Zoisovih štipendij.

Študenti lahko razpoložljive kadrovske štipendije poiščejo v skupnem zbiru razpoložljivih kadrovskih štipendij delodajalcev, ki je vsako leto objavljen na spletni strani Javnega sklada RS. Študenti kontaktirajo delodajalce in se z njimi dogovorijo o vseh podrobnostih glede pošiljanja prošnje in pogojev štipendiranja.

Javni poziv za dodelitev Zoisovih štipendij za študijsko leto 2009/10 bo objavljen junija 2009 na spletni strani Javnega sklada RS. V javnem pozivu bodo navedeni pogoji za dodelitev Zoisove štipendije, merila za izbiro, dokumentacija in rok za prijavo.

Več si lahko preberete v obvestilu Javnega sklada RS.

Referat za študente UP FAMNIT

četrtek, 21. maj 2009 Vabilo na veslaško tekmo državnega univerzitetnega prvenstva

Študente obveščamo, da bo v nedeljo, 24. 5. 2009 ob 10.50 v Marini Izola potekala veslaška tekma državnega univerzitetnega prvenstva v kategoriji osmercev.

Predvideni program dogodka:

- ob 10.50: tekma univerzitetnih osmercev

- ob 12.00: podpis sporazuma o vzpostavitvi univerzitetnega veslanja v Slovenski Istri

- ob 12.30: podelitev medalj najboljšim ekipam

- ob 12.45: pogostitev

četrtek, 21. maj 2009 Poletna šola Japonskega znanstvenega inštituta JAIST

Veleposlaništvo Japonske v Ljubljani obvešča, da Japonski znanstveni inštitut JAIST (The Japan Advanced Institute of Science and Technology) razpisuje poletno šolo študije algoritmov v računski geometriji in grafih na višjem nivoju, med 27. in 31. julijem 2009.

Inštitut krije vse stroške, vključno z letalsko karto. Program se bo izvajal v angleškem jeziku.

Rok za prijavo je 30. maj 2009. Vsi zainteresirani naj kontaktirajo neposredno JAIST.

Vse dodatne informacije so dostopne na spletni strani JAIST.

Referat za študente UP FAMNIT

sreda, 20. maj 2009 Predstavitev notranje izbirnosti na UP – torek, 26.5.2009 ob 15. uri

Študente obveščamo, da bo v torek, 26. 5. 2009 v mali predavalnici na UP FAMNIT potekala predstavitev notranje izbirnosti na UP. Predstavitev se bo pričela ob 15. uri.

Predstavljene bodo naslednje teme:

- izbirnost na UP (Sara Jamaković, promotorka mobilnosti),

- Karierni center in Štipendijski sklad UP (Blaž Ćeklić, Karierni center UP),

- obštudijska dejavnost UP (Boštjan Lužnik, ŠOUP),

- športna dejavnost na UP (Bojan Šturm, UP).

Več o notranji izbirnosti na UP si lahko prebere na spletni strani fakultete v rubriki Izbirni predmeti 2009/10 in na spletni strani promotorja mobilnosti na UP.

Referat za študente UP FAMNIT

sreda, 20. maj 2009 Predavanja pri predmetu Izbrana poglavja iz podatkovnih struktur

Študente, ki so si kot izbirni predmet na podiplomskem študiju izbrali predmet Izbrana poglavja iz podatkovnih struktur obveščamo, da bodo predavanja potekala v naslednjih terminih:

- četrtek, 21. 5. 2009 od 16. do 20. ure (računalniški učilnica),

- petek, 22. 5. 2009 od 17. do 21. ure (mala predavalnica),
- sobota, 23. 5. 2009 od 10. do 14. ure (predavalnica bo določena v dogovoru s predavateljem).

Referat za študente UP FAMNIT

ponedeljek, 18. maj 2009 Informacijski paket za izbirnost med članicami UP 2009/10

Študente obveščamo, da je na spletni strani fakultete (pod rubriko Študentske strani - Izbirnost) dostopen Informacijski paket za izbirnost med članicami UP za študijsko leto 2009/10.

Referat UP FAMNIT

četrtek, 7. maj 2009 Izvedba vaj pri predmetu Fizika za študente 2. letnika dodiplomskega programa Matematika

Študente 2. letnika dodiplomskega študijskega programa Matematika obveščamo vas, da bodo vaje pri predmetu Fizika potekale od 8. do 12. ure v predavalnici PNT (pritličje) na UP PEF (Cankarjeva 5) v naslednjih terminih:
- četrtek, 14.5.2009,
- četrtek, 21.5.2009,
- četrtek, 28.5.2009,
- četrtek, 4.6.2009.

Vaje bo izvedel prof. dr. Tomaž Kranjc.

Referat za študente UP FAMNIT

torek, 5. maj 2009 Informativna izbira za dodiplomski študij: rok za oddajo je podaljšan še do 8. maja 2009

Študente dodiplomskih študijskih programov obveščamo, da je rok za oddajo informativne izbire za izbirne predmete 2009/2010 podaljšan še do 8. maja 2009.

Informativno izbiro oddate prek spletne ankete (v rubriki Študentske strani - Izbirni predmeti - Dodiplomski študij).

Referat UP FAMNIT

torek, 5. maj 2009 Obvezni sistematski pregled za študente 1. in 3. letnika programa Računalništvo in informatika

Vsi študenti 1. in 3. letnika morajo za vpis v 2. letnik oz. absolventski staž opraviti obvezni sistematski pregled. Termine pregleda določi Zdravstveni dom Koper (Zdravstveni dom Koper, Dellavallejeva ullica 3, Koper).

Razpored pregledov za študente 1. in 3. letnika univerzitetnega študijskega programa RAČUNALNIŠTVO IN INFORMATIKA je naveden na seznamu.

Laboratorij in sistematski pregled potekata v Zdravstvenem doku Koper, Dellavallejeva ulica 3, Koper, Laboratorij. Opravljen laboratorij je pogoj za sistematski pregled.

Prosimo vas, da se pregleda zanesljivo udeležite. S seboj prinesite potrjeno zdravstveno izkaznico.

Referat UP FAMNIT

torek, 5. maj 2009 Obvezni sistematski pregled za študente 1. letnika programa Matematika

Termini za študente 1. letnika študijskega programa MATEMATIKA so naslednji:

1. LABORATORIJ (za vse študente): ponedeljek, 18. 5. 2009 ob 12. uri (Zdravstveni dom Koper, Dellavallejeva ulica 3, Koper, Laboratorij). Laboratorij je pogoj za pristop k sistematskemu pregledu.

2. SISTEMATSKI PREGLED: ponedeljek, 25. 5. 2009, Zdravstveni dom Koper, Dellavallejeva ulica 3, Koper:
    - ob 7.uri:  študenti s priimki na črke A do vključno črke K,
    - ob 8. uri: študenti s priimki na črke L do vključno črke.