sreda, 26. avgust 2009 Navodila za izdelavo magistrske naloge

Študente magistrskih študijskih programov obveščamo, da je Senat UP FAMNIT na seji dne 24. 8. 2009 sprejel Navodila za izdelavo magistrske naloge.

Navodila so objavljena na spletni strani fakultete, v rubriki Študentske strani - Pravilniki (http://www.famnit.upr.si/si/studentske-strani/pravilniki).

Referat UP FAMNIT

četrtek, 20. avgust 2009 Razpis za štipendije Nemške akademske službe za izmenjavo

Obveščamo vas o razpisu za štipendije, ki jih ponuja Nemška akademska služba za izmenjavo (DAAD).

Štipendije so namenjene:
  • študentom,
  • visokošolskim učiteljem in raziskovalcem (znanstveniki),
  • mladim raziskovalcem in doktorandom.

Več informacij v priponki.

sreda, 19. avgust 2009 Vabilo na predavanje prof. Michaela Muzychuka

V času od 11. 9. 2009 do 24. 9. 2009 bo na UP FAMNIT gostoval prof. Michael Muzychuk, v svetovnih strokovnih krogih priznan znanstvenik s področja asociativnih shem.

Na fakulteti bo izvedel delavnico, ki obsega vrsto predavanj s področja asociativnih shem in aplikacije le-teh v diskretni matematiki. Po predavanjih bo izvedeno tudi preverjanje znanja (izpit). Zahtevnost izpita se bo razlikovala glede na stopnjo študija.

Študenti dodiplomskih, magistrskih in doktorskih študijskih programov UP FAMNIT s področja matematike so k delavnici povabljeni s ciljem pridobiti znanje, ki ga znotraj študija matematike za področje asociativnih shem doslej niso imeli možnosti pridobiti.

Opravljen izpit lahko študent uveljavlja v okviru vpisanega študijskega programa, in sicer:
- dodiplomski študenti lahko uspešno opravljen izpit uveljavijo kot izbirni predmet Izbrane teme iz diskretne matematike (6 ECTS),
- študentom magistrskega študija bo uspešno opravljen izpit priznan kot predmet Izbrane teme iz algebre I (9 ECTS),
- študentom doktorskega študija bo uspešno opravljen izpit priznan kot predmet Poglobljene matematične vsebine (12 ECTS).

Natančen urnik predavanj in oblika izvajanja bo sporočena naknadno.

Vljudno vas vabimo, da se predavanj udeležite ter o tem obvestite vaše kolegice in kolege, ki bi jih tematika zanimala.

četrtek, 13. avgust 2009 Septembrsko izpitno obdobje

V ponedeljek, 17. 8. 2009 se pričenja septembrsko izpitno obdobje, ki se zaključi v petek, 11. 9. 2009.

Na izpitni rok se lahko prijavite najkasneje tri dni pred izpitnim rokom, odjavite pa najkasneje en dan pred izpitnim rokom. Prijavite in odjavite se lahko vse dni v tednu (ne le delovne dni).

Primer:
Če je izpit v torek, 18. 8. 2009, se lahko prijavite najkasneje v petek, 14. 8. 2009 do 24.00, odjavite pa se lahko najkasneje v nedeljo, 16. 8. 2009 do 24.00.

Na izpitni rok lahko pristopijo le študenti, ki so na seznamu prijavljenih na izpit. Če študent, ki se je prijavil na izpit, k izpitu ne pristopi, hkrati pa se ni odjavil, se šteje, da je izkoristil en izpitni rok.

Študente prosimo, da upoštevajo pravila prijave in odjave, saj kasnejših prijav/odjav v Referatu za študente UP FAMNIT ne bomo sprejemali.

Ker v času med objavo izpitnega roka v ŠIS in končno izvedbo izpita lahko pride do sprememb v razporeditvi predavalnic za izvedbo izpitov, študente prosimo, da dan pred izpitnim rokom preverijo podatke o predavalnici, v kateri se bo izvedel izpit.

Želimo vam veliko uspehov na septembrskih izpitnih rokih.

Referat za študente UP FAMNIT

četrtek, 13. avgust 2009 Matematična predavanja v okviru srečanja MARS

Na UP FAMNIT od 16. do 22. 8. poteka MARS - matematično raziskovalno srečanje za srednješolce. V okviru srečanja bodo za dijake krajša poljudna predavanja pripravili tudi štirje ugledni slovenski matematiki.

Vljudno vas vabimo, da se katerega od njih udeležite tudi vi.

MARSovska predavanja 2009

Ponedeljek, 17. 8. 2009, ob 17.30
Problem Hanojskega stolpa
Prof. dr. Sandi Klavžar, UL FMF in UM FNM

Torek, 18. 8., ob 17.30
Bézierove krivulje
Doc. dr. Emil Žagar, UL FMF

Sreda, 19. 8., ob 20.00
Matematika v biologiji: iskanje popolnih filogenetskih dreves
Doc. dr. Martin Milanič, UP FAMNIT

Petek, 21. 8., ob 15.00
Matematika strateškega odločanja
Doc. dr. Aljaž Ule, Univerza v Amsterdamu in UP FAMNIT

Predavanja potekajo na UP FAMNIT, Glagoljaška 9, Koper, in so odprta za širšo javnost.

Več o predavateljih in vsebini predavanj na spletni strani MARSa.

torek, 11. avgust 2009 Brezplačna spletna posredovalnica študentskih sob Mojcimer.si

Obveščamo vas, da v okviru Študentske organizacije Univerze na Primorskem deluje brezplačna spletna posredovalnica študentskih sob in stanovanj MOJCIMER.SI. Namenjena študentom in študentkam, ki iščejo proste sobe ali stanovanja, in najemodajalcem, ki oddajajo proste bivalne kapacitete v najem študentom in študentkam.
Poleg pregledovanja in iskanja oglasov si lahko študentje poiščejo tudi potencialne cimre, se seznanijo z osnovnimi pogoji in pravili subvencioniranega bivanja ter pridobijo kakšno dodatno informacijo s področja celostnega bivanja.
Povezava: www.mojcimer.si

Referat UP FAMNIT

sreda, 5. avgust 2009 Objava Javnega natečaja za podelitev kadrovskih štipendij Vlade RS

Študente obveščamo, da je v Uradnem listu RS, št. 57/2009, ki je izšel 24. 7.  2009, objavljen javni natečaj za podelitev kadrovskih štipendij Vlade RS za študijsko leto 2009/10, in sicer 87 štipendij za delo v organih državne uprave.

Več informacij si lahko preberete na spletni strani Ministrstva za javno upravo.

Referat za študente UP FAMNIT