četrtek, 26. november 2009 Izlet v jamo Dimnice

V torek 10.12. 2009 Univerzitetna Športna Zveza Primorske organizira poučno-zabavni izlet v jamo Dimnice, ki jo bomo obiskali z vmesnimi postanki v Sveti Jami in na gradu Socerb, celotni izlet pa bo strokovno voden.

KDAJ: četrtek, 10.12. 2009
KJE: zbor ob 8.50 uri pred ŠOUP-om v Kopru
PRIJAVE: infotočka ŠOUP Koper in ŠOUPostaja v Portorožu (korotan) od 23.11. 2009 dalje (do zapolnitve mest oz. do 8.12. 2009)
KOLIKO: 18 EUR za imetnike rdeče kartice ZdravaZabava in 25 EUR za imetnike modre kartice ZdravaZabava.
OPREMA: pohodna obutev, obleka primerna vremenskim pogojem in temperaturam v jami (v jami se temperatura giblje od -5 do +13 stopinj celzija)
HRANA: ob doplačilu (pribl. 5€) bo možno dobiti tudi kosilo
INFO: info@uszp.si ; 051/692-100

Podroben urnik dogajanja:

9.00: odhod iz Kopra
do 10.00: pot iz Materije proti Brkinom, z razgledom na stik naravnega in kraškega površja
10.00 – 11.00: sprehod od vasi Slivje preko slepe doline Mrzlice do vhoda v jamo Dimnice
11.20 – 12.40: ogled jame Dimnice
13.00 – 14.00: kosilo
14.00 – 16.00: obisk Socerbskega gradu in Svete jame
16.00 – 17.30: pot z avtobusom mimo Črnega Kala in Ospa
18.00 – prihod v Koper

V četrtek, 10. decembra 2009, UŠZP za vas pripravlja izlet na Kras. Kras, ki je nastal in se še vedno oblikuje iz korozije ter preperevanja kamnin, je izdolbel marsikatero jamo. Tako kot tudi jamo Dimnice, kamor vas bomo s pomočjo strokovnega pomočnika popeljali mi.

Jama Dimnice je dolga okoli 8 km in globoka 180 metrov v njej pa lahko najdemo nešteto kapniških stebrov in šolsko zbirko kraških pojavov.

V celodnevnem izletu si bomo v nekaj lahkotnih sprehodih  ogledali kraške vasi, jamo Dimnice in Sveto jamo ter se razgledali preko Tržaškega zaliva s Socerbskega gradu. Zadnji del ogleda bo potekal iz udobnih sedežev avtobusa in sicer si bomo ogledali kraško polje pri Kastelcu, se popeljali skozi Črni Kal, kjer bomo imeli moč videti najstarejšo hišo pri nas, vse tja do Ospa z odlično ohranjeno naravno dediščino in od tam sledi le še povratek na obalo, kjer se bo naš nedvomno zabaven in poučen izlet končal. Seveda nismo pozabili na hrano, z doplačilom (cca. 5€) boste dobili tudi kosilo.

Razlogov za obisk izleta v jamo Dimnice vam tako ne manjka, vse kar morate storiti, je le še prijava na izlet, ki pa jo lahko opravite na infotočkah ŠOUP-a v Kopru ali v Portorožu (Korotan).

Vabljeni!

sreda, 25. november 2009 Brezplačne delavnice podjetništva

Kako se preizkusiti v podjetništvu že med študijem na najugodnejši in najmanj tvegan način?

Univerzitetni inkubator Primorske (UIP) organizira delavnice za študente, raziskovalce in druge, ki si želijo vstopiti v poslovni svet, pa niso prepričani v svojo idejo in si želijo pridobiti znanje iz tega področja ali obogatiti svoje izkušnje. Spoznali boste področja pridobivanja idej za podjetje, kako prodreti na trg ter kako do financ za razvoj.

Tisti, najbolj zavzeti in zagreti z zanimivimi in inovativnimi idejami, pa bodo dobili dovolj informacij in predznanja, da se lahko prijavijo na natečaj Podjetna Primorska.

Program BREZPLAČNIH delavnic za december 2009:

DECEMBER:

7.12.2009

Od 16.30h – 17.15h Predstavitev UIP in PP
Od 17.15h – 17.30h Čas za vprašanja, pavza
Od 17.30h – 18.30h Kadrovsko področje (Adecco)
Od 18.30h – 20h Finance (Fipos)

14.12.2009

Od 17h do 18h Zakaj postati podjetnik (Blaž Kos)
Od 18h do 19:30h Lastno podjetje, zakaj pa ne (Lea Bevčič)
Od 19:30h do 19:50h Inovativna rešitev za vodenje malega podjetja (SAOP)

Preizkusi se v podjetništvu že med študijem na najugodnejši in najmanj tvegan način…
… PRIDRUŽI SE NAM!

Prijave in Info

Zaradi omejenega števila mest priporočamo, da se na BREZPLAČNE DELAVNICE prijavite čim prej.

Prijave in info na: info@uip.si
Rok prijave: 03.12.2009
Kje: Predavalnica UIP, Ferrarska 8, Koper (Ogrlica)

KCUP
Karierni center Univerze na Primorskem

Pristaniška 3, 6000 Koper

sreda, 4. november 2009 Vabilo na dobrodelno košarkaško tekmo

Študentska organizacija Univerze na Primorskem vabi na dobrodelno košarkaško tekmo, na kateri se bodo pomerili študentje, profesorji in ostali zaposleni na Univerzi na Primorskem proti ekipi predstavnikov iz gospodarstva. Tekma bo v nedeljo, 8. novembra 2009, ob 16. 00 uri v Osnovni šoli Antona Ukmarja Koper.

Dogodek je del iniciative »Koper za S.O.S.«, katere namen je zbrati denarna sredstva za nakup novega klicnega sistema za varovance Obalnega doma Upokojencev Koper z omejenimi možnostmi gibanja.

Več v priponki.