Univerza na Primorskem Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
-->
SI | EN

sreda, 30. junij 2021 Podaljšan natečaj Prostovoljec leta 2020

Mladinski svet Slovenije (MSS) že devetnajstič zapored razpisuje natečaj Prostovoljec leta, v okviru katerega bodo izbirali najboljše prostovoljke, prostovoljce, prostovoljski projekt, Naj mladinskega voditelja oz. voditeljico in Naj mladinski projekt za preteklo leto.

Na natečaj se lahko prijavijo vsi, ki so v svoje dejavnosti v letu 2020 vključevali prostovoljstvo in s tem pomagali ustvarjati boljši svet. K prijavi v natečaj še posebej vabijo vse nevladne organizacije, javne institucije, neformalne skupine in posameznike.

V kategoriji posameznic in posameznikov bodo izbirali najboljše v 6 kategorijah: Naj prostovoljko in Naj prostovoljca v starostnih skupinah do 19 let, od 20 do 29 let in 30 let ali več, izbrali pa bodo tudi Naj mladinskega voditelja oz. voditeljico. Pri projektih pa bodo izbirali Naj prostovoljski projekt ter Naj mladinski projekt. Za lažje odločanje za prijavo poudarjajo, da šteje kakršnakoli organizirana aktivnost, pri kateri je sodelovalo več ljudi, in ni nujno, da gre za projekt v strogo administrativnem smislu.

Rok za oddajo prijave je 1. julij 2021.

Več o razpisu in prijavah je na voljo na njihovi spletni strani.


sreda, 16. junij 2021 Vabljeni k prijavi na Social Impact Award 2021

Imaš poslovno idejo, a ne veš, kakšni so pogoji za prijavo? Kateri so kriteriji za ocenjevanje idej in ali je tvoja primerna za ta program?

Social Impact Award nudi socialno-podjetniško izkušnjo, ki daje mladim priložnost predstaviti svoje poglede na različne okoljske in družbene izzive, ustvarjati spremembe in aktivno sooblikovati prihodnost z lastnimi pobudami, ki lahko vodijo v nove podjetniške ideje.

KDO:

  • Vsi tekmovalci morajo biti rojeni med letoma 1991 in 2006 (v skladu z EU definicijo mladih med 15. In 30. letom starosti), ne glede na to, ali se prijavljajo individualno ali v skupini.
  • Če se prijavite kot ekipa, v njej ni omejenega števila ljudi.

KAJ:

  • Prijavijo se lahko tako ideje, ki še niso bile implementirane, kot tudi ideje v zgodnji fazi implementacije.
  • Že obstoječe ideje je mogoče prijaviti, če so bile ustvarjene po 1. januarju 2020.
  • Prijavitelji ne smejo prejeti formalnega začetnega kapitala pred prijavo. Za formalni začetni kapital se šteje finančno podporo tretje osebe, ki presega vrednost 3.000 EUR (angelske naložbe, nepovratna sredstva, nagrade…)

ROK ZA PRIJAVO: do 21. 6. 2021 do 12.00!

Več informacij si lahko preberete v vabilu ali jih pridobite prek maila ali 051 636 860


torek, 15. junij 2021 Urnik knjižnice - sreda, 16. 6. 2021 / Library schedule - Wednesday, June 16th

Obveščamo vas, da bo knjižnica v sredo, 16. 6. 2021, izjemoma odprta od 12.00 do 14.00.

Hvala za razumevanje!

**************

We would like to inform you that on Wednesday, 16 June 2021, the library will be exceptionally open from 12 p.m. to 14 p.m.

Thank you for your understanding!


torek, 15. junij 2021 Hekaton "Life = igra tveganja" za matematike in računalničarje

Slovensko zavarovalno združenje, ki združuje vse v Sloveniji delujoče zavarovalnice, želi mladim od 18. do 25. leta starosti s projektom finančnega izobraževanja »LIT = lajf je igra tveganja« približati svet zavarovalništva, financ in obvladovanja tveganj, s katerimi se srečujemo vsak dan ter možnosti zaposlovanja in razvoja kariere mladih izobražencev v zavarovalništvu.

V ta namen med drugim organizira tekmovanje »LIT izziv« z dvema heckatonoma (v drugi polovici oktobra in sredi novembra), na katerih bodo 4-članske ekipe reševale konkretne izzive obvladovanja tveganj prihodnosti s stališča tehnologije, podatkov in marketinga.

Zmagovalna 4-članska ekipa si bo zagotovila enoletno mesečno žepnino v višini 200 € po članu ekipe, zmagovalci pa bodo lahko v okviru enoletnega delovanja v mladinskem Svetovalnem odboru od znotraj spoznali zavarovalništvo in lastne možnosti zaposlitve v njem.

Zavarovalni hackathon ni samo matematika in računalništvo. Preizkusili bodo predvsem tvoje kreativno razmišljanje in iznajdljivost pri reševanju nalog s področij tehnologije, marketinga in analitike.

Preberi več tukaj!


sreda, 9. junij 2021 Urnik knjižnice - petek, 11. 6. 2021 / Library schedule - Friday, June 11th

Obveščamo vas, da bo knjižnica v petek, 11. 6. 2021 zaprta.

Hvala za razumevanje!

**************

We would like to inform you, that the library will be closed on Friday, June 11th, 2021.

Thank you for your understanding!


sreda, 9. junij 2021 Financiranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini za leto 2021

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je dne 30. 12. 2020 na spletni strani objavil razpis za financiranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini za leto 2021 (299. javni razpis).

Rok za prijavo na razpis je 30. 6. 2021, sredstva pa so trenutno še na voljo.

Predmet javnega razpisa je sofinanciranje študijskih oziroma znanstvenih obiskov študentov 1., 2. ali 3. stopnje, vpisanih na visokošolske zavode v Republiki Sloveniji, pri slovenskih visokošolskih učiteljih in raziskovalcih, ki delujejo na akreditiranih izobraževalnih ustanovah ali v raziskovalnih organizacijah v tujini.

Sredstva so namenjena štipendiranju najmanj 3 do največ 10 dopolnjenih tednov študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini. Študijski obisk se mora pričeti v obdobju od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021.

Sredstva so namenjena za pokritje neposrednih stroškov, in sicer za stroške nastanitve, prehrane in druge neposredne stroške ter za potne stroške.

Dodatne informacije so na voljo na spletni strani sklada www.srips-rs.si , na elektronskem naslovu ad-futura@sklad-kadri.si ali na telefonski številki 01 434 10 84.


torek, 8. junij 2021 Poletna šola za študente na temo raznolikosti zelene infrastrukture na območju slovenskega Krasa

Oddelek za biodiverziteto bo izvedel poletno šolo za študente, ki bo potekala med četrtkom in nedeljo, 17. - 20. junija 2021. Poletna šola bo organizirana v sklopu projekta »ENGREEN – Krepitev zelene infrastrukture v čezmejni kulturni krajini«.

Aktivnosti bodo potekale na območju slovenskega Krasa (z izhodiščem v Mirnu).

Predviden program:

UVOD - četrtek:

  • 9.00 Zbiranje udeležencev na Mirenskem gradu
  • 9.30 Uvodni pozdrav s predstavitvijo projektnih aktivnosti
  • 10.00 Predstavitev poteka ter ciljev poletne šole; navodila za delo na terenu

TERENSKO DELO - od četrtka do nedelje:

  • pregled stanja in popis kalov ter dvoživk,
  • pregled stanja kraških travišč in popis metuljev,
  • monitoring populacije ogroženega barjanskega okarčka (Coenonympha oedippus),
  • popis invazivnih vrst na območju razširjenosti barjanskega okarčka (Coenonympha oedippus).

Terenskemu delu bo sledilo urejanje zbranih podatkov z diskusijo, ter večerna druženja.

VEČERNO PREDAVANJE - petek ob 19.00
Naslov: Vrednotenje zelene infrastrukture na projektnem območju s predstavitvijo preliminarnih rezultatov

  
Foto: Navadna krastača (znanstveno ime Bufo bufo) - (C) Martin Senič; Navadni pupek (znanstveno ime Lissotriton vulgaris) - samec - (C) Sara Strah

Za udeležbo na poletni šoli je na voljo 15 prostih mest, udeležba pa je brezplačna. Potrebna je predhodna prijava.

Večerno predavanje bo odprto za širšo javnost.

Za več informacij in prijave nas lahko kontaktirate na: engreen@upr.si ali martin.senic@famnit.upr.si

Vabljeni!

 


petek, 4. junij 2021 Vabilo k sodelovanju v dveh raziskavah

Posredujemo vabili k sodelovanju v dveh raziskavah za študente:



Sem Maša Žavbi, dipl. biopsihologinja (UN) in v okviru magistrskega študijskega programa Psihologija na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru, pod mentorstvom doc. dr. Emila Benedika, spec. klin. psih., pišem magistrsko nalogo z naslovom Povezanost vzgojnih stilov staršev s perfekcionizmom in obsesivno-kompulzivno simptomatiko pri neklinični populaciji.

V raziskavi raziskujemo kako vrsta vzgojnega stila staršev napoveduje izraženost perfekcionizma in pojav obsesivno-kompulzivne simptomatike pri njihovih otrocih.

Anketa je anonimna in traja 15 - 20 minut.

Povezava: https://1ka.arnes.si/a/23044



Spoštovani študentke in študenti,

izvajamo mednarodno raziskavo COVID-19 in študij v državah Zahodnega Balkana, ki vključuje države Zahodnega Balkana. S pomočjo le-te želimo ugotoviti, kakšen vpliv je imela pandemija pri poučevanju, učenju in strokovni pomoči na daljavo in s tem posledično na pedagoški proces.

Zbrati želimo podatke, kako so razvite vaše kompetence in veščine, ki ste jih oz. jih še boste pridobili pri vašem študiju na daljavo.

S pomočjo ugotovitev in pridobljenih rezultatov bomo primerjali vaše delo pred obdobjem pandemije in med njo ter skušali na osnovi tega podatki predloge za izboljšavo dela v trenutnem/obstoječem stanju kakor tudi za delo v prihodnje.

Prosimo, da odgovorite na vsa vprašanja. Če ne poznate odgovora na vprašanje, ali ne želite odgovoriti nanj, kliknite „Ne vem/Ne želim odgovoriti“, da se premaknete na naslednje vprašanje. Anketa je namenjena osebam, ki so stare 18 let ali več. Na začetku ankete potrdite, da ste stari 18 let ali več. Sodelovanje je popolnoma prostovoljno. 

Anketa je anonimna in vam bo vzela do 15 minut časa.

Zahvaljujemo se vam za čas, ki ste ga namenili v dobro nas, ki se ukvarjamo z izvajanjem pedagoškega študijskega procesa in vas, ki ste uporabniki naših storitev.

Link do spletne ankete se nahaja tu: https://www.1ka.si/a/333621 

Prosimo, da anketni vprašalnik izpolnite do 20. junija. 2021.

Vabljeni k izpolnjevanju!


četrtek, 3. junij 2021 Vabljeni na tekmovanje Cyber Night, 4. junij 2021

Tudi letos se bodo v okviru tekmovanja Cyber Night udeleženci soočili z reševanjem različnih varnostnih izzivov in si prislužili nova znanja, kot so kriptografija, stenografija, obratno inženirstvo, izkoriščanje spletnih in strežniških ranljivosti... Izzivi bodo zapleteni, vendar primerni za igralce vseh ravni – od veteranov do tistih, za katere je ta CTF prvi, saj številni izzivi ne zahtevajo programskega znanja in so preprosto stvar kreativnega razmišljanja ter sposobnosti reševanja problemov. Udeleženci se lahko nalog lotijo sami ali pa sodelujejo z drugimi in poskušajo kot ekipa doseči čim višje število točk. Zmagovalna ekipa oziroma zmagovalec bo tisti, ki bo rešil največ izzivov in si tako zagotovil najvišje število točk.

Prav tako bodo letos na dogodku potekale slovenske kvalifikacije za možnost sodelovanja na evropskem izzivu kibernetske varnosti 2021 v Pragi.

Zaradi okoliščin in aktualnih ukrepov za zajezitev širjenja koronavirusa COVID-19 je število udeležencev dogodka omejeno. Ker ne želijo, da bi to preprečilo ali omejilo možnost zainteresiranih, da se pridružijo dogodku, so se odločili, da letos izvedejo dogodek v hibridni obliki. Dogodek bo tako istočasno potekal on-site kakor tudi online. Zato prosijo, da ob registraciji izberete željen način udeležbe.

Za udeležbo na dogodku je obvezna prijava na Eventbrite na povezavi.

Srečen lov!

Več si oglejte tukaj in na fb dogodku.


četrtek, 3. junij 2021 Vabljeni na dogodek Zaljubimo se v znanost

Iščejo se (bio)kemiki, farmacevti, biotehnologi, (bio)informatiki (tudi družboslovni), matematiki, fiziki, elektrotehniki, inženirji strojništva in podatkovni znanstveniki!

Študentje zaključnih letnikov naravoslovnih in tehniških fakultet in mladi doktorji znanosti, predstavite se vrhunskim (bio)tehnološkim podjetjem!

Vodilna slovenska podjetja Novartis, Acies Bio, Geneplanet, Roche, Lenis farmacevtika, Sensum, Cosylab, SRC Infonet in Better, ki razvijajo rešitve na področju digitalnega zdravja in biotehnologije vam bodo na voljo, da jim pokažete vaše dosežke in spodbudite skupno sodelovanje.

Dogodek se bo odvil v četrtek, 10. junija 2021, s pričetkom ob 14. uri, v sproščenem vzdušju na zelenici pred Tehnološkim parkom Ljubljana.

Udeležence bodo izbirali in povezali na podlagi vašega kratkega opisa dosedanjega dela, področja zanimanja in življenjepisa. Predhodna prijava na dogodek je obvezna. Prijave zbirajo do 7. 6. 2021 prek spletnega obrazca.

Več informacij lahko najdete v uradnem vabilu na dogodek.