torek, 15. junij 2021 Hekaton "Life = igra tveganja" za matematike in računalničarje

Slovensko zavarovalno združenje, ki združuje vse v Sloveniji delujoče zavarovalnice, želi mladim od 18. do 25. leta starosti s projektom finančnega izobraževanja »LIT = lajf je igra tveganja« približati svet zavarovalništva, financ in obvladovanja tveganj, s katerimi se srečujemo vsak dan ter možnosti zaposlovanja in razvoja kariere mladih izobražencev v zavarovalništvu.

V ta namen med drugim organizira tekmovanje »LIT izziv« z dvema heckatonoma (v drugi polovici oktobra in sredi novembra), na katerih bodo 4-članske ekipe reševale konkretne izzive obvladovanja tveganj prihodnosti s stališča tehnologije, podatkov in marketinga.

Zmagovalna 4-članska ekipa si bo zagotovila enoletno mesečno žepnino v višini 200 € po članu ekipe, zmagovalci pa bodo lahko v okviru enoletnega delovanja v mladinskem Svetovalnem odboru od znotraj spoznali zavarovalništvo in lastne možnosti zaposlitve v njem.

Zavarovalni hackathon ni samo matematika in računalništvo. Preizkusili bodo predvsem tvoje kreativno razmišljanje in iznajdljivost pri reševanju nalog s področij tehnologije, marketinga in analitike.

Preberi več tukaj!