sreda, 28. december 2011 EFSA razpis za usposabljanje

Evropska agencija za varnost hrane (EFSA) je objavila nov razpis za usposabljanje.
Nanj je lahko prijavijo državlajni držav članic Evropske Unije, ki bodo do zaključka razpisa imeli zaključeno višješolsko izobrazbo.

Prijavni rok je 10. februar 2012, razpisna dokumentacija z navodili in prijavnimi obrazci je na voljo na spletni strani http://www.efsa.europa.eu/en/jobs/traineeship.htm

ponedeljek, 19. december 2011 Razpis za sofinanciranje raziskovalnega sodelovanja doktorskih študentov v tujini v letu 2011

Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije je objavil razpis za štipendiranje oz. sofinanciranje raziskovalnega sodelovanja slovenskih doktorskih študentov v tujini v letu 2011.

Razpis je namenjen štipendiranju oziroma sofinanciranju stroškov neprekinjenega štiri do osemmesečnega raziskovalnega dela slovenskih doktorskih študentov s področja naravoslovja, tehnike ali medicine v tujini v letu 2011 in 2012. Raziskovalno sodelovanje v tujini se mora pričeti med 1. 10. 2011 in 30. 9. 2012, vključno z obema navedenima datumoma.

Prijave potekajo do porabe sredstev oz. nakasneje do vključno 31.8.2012.

Podrobnejše informacije so na voljo tukaj.

ponedeljek, 19. december 2011 Karierni izzivi za mlade

Zavod PIP v okviru projekta 'Karierni izzivi za mlade' izdaja informator, s katerim želijo mladim približati informacije s področja trga dela, hkrati pa jim nuditi koristne nasvete kako načrtovati lasten razvoj in poklicno kariero ter jim tako omogočiti lažji prehod iz izobraževanja na trg dela.

Prvi dve številki lahko preberete na spodnjih povezavah:

četrtek, 8. december 2011 BRUCOVANJE 2011

Spoštovane študentke in študentje ter seveda brucke in bruci FAMNIT-a.

Obveščamo vas, da v sredo 14.12.2010 ob 22h v Disco Planet Koper bo težko pričakovano Famnitovo Brucovanje 2011.
Nastopila bo skupina The drinkers.
Izbira naj Brucke in naj Bruca, nagrade, študentske cene pijač.
Vstop prost za vse!

Od 22h do 24h bowling za študente samo 1 eur/ura.

Se vidimo v sredo 14.12.2010 ob 22h.
ŠS UP FAMNIT

sreda, 7. december 2011 Razpis Evropske mladinske fundacije za podporo mladinskim projektom

Evropska mladniska fundacija omogoča finančno podporo projektov, vodenih s strani mladinskih nevladnih organizacij ali mrež ter drugih nevladnih organizacij, ki delajo na področju mladinskega dela, povezanega z mladinsko politiko in delom Sveta Evrope.

1. februarja lahko prijavite aktivnosti kategorije C - administracija mednarodnih nevladnih mladinskih organizacij ali mrež.

Odprte so tudi prijave za aktivnosti kategorije D (pilotni projekti), za katero ni posebej določenega prijavnega roka, prijavo projekta oz. aktivnosti pa je potrebno predložiti vsaj tri mesece pred začetkom izvajanja aktivnosti.

Več informacij dobite tukaj.

sreda, 7. december 2011 Predavanje »Biološka pridelava hrane in ekoturizem v Istri in Sloveniji - izziv za nova delovna mesta?«

Univerza na Primorskem, Fakulteta za turistične študije – Turistica

vabi na predavanje

ki bo danes, 7. 12. 2011, ob 12.10 uri
na UP Fakulteti za turistične študije Turistici v Portorožu
(v veliki predavalnici).

Gost: Dane Podmenik,
direktor Zavoda Eko Humanitatis
(Zavod za multidisciplinarno raziskovanje in udejstvovanje na področju trajnostnih rešitev, ekologije in humanističnih ved).

Predavanje je organizirano v okviru projekta

Karierno načrtovanje in svetovanje za učinkovit vstop na trg dela (št. OP RCV_VS-11-016).