torek, 30. avgust 2011 Slovenske gospodarske družbe iščejo mlade raziskovalce za zaposlitev

Uveljavljene slovenske gospodarske družbe iščejo več mladih raziskovalcev (MR) iz gospodarstva, katerim lahko ob študiju ponudijo zaposlitev za določen čas (t.j. vsaj 2,5 let) in delo na interdisciplinarnih raziskovalno-razvojnih projektih v podjetju. Zainteresirana podjetja se prijavljajo na »Javni razpis za krepitev razvojnih oddelkov v podjetjih«, katerega objavlja Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (MVZT) in v okviru katerega je mogoče vključiti tudi MR-je iz gospodarstva, ki so mlajši od 35 let. Pogoji za MR so še zaključena vsaj univerzitetna izobrazba, vpis na doktorski študij v šolskem letu 2011/2012 in redno izpolnjevanje študijskih obveznosti (prehajanje med letniki). Pri prijavah bodo imeli prednost predvsem študenti elektrotehnike, računalništva in informatike ter farmacije, ki predstavljajo temeljno področje dela zainteresiranih gospodarskih družb.

Prijave z življenjepisom in dokazili o izpolnjevanju pogojev je potrebno poslati na naslov benjamin.leskovec@replika.si najkasneje do srede, 31. avgusta 2011. Ob izpolnjevanju pogojev vas bodo zainteresirane gospodarske družbe neposredno kontaktirale za razgovor in sodelovanje.

četrtek, 18. avgust 2011 Pedagoško-andragoško izobraževanje

Pedagoška fakulteta Koper je objavila razpis za pedagoško-andragoško izobraževanje.
Namenjeno je izpopolnjevanju in usposabljanju kandidatov, ki so zaključili t. i. nepedagoški študijski program prve ali druge stopnje, za samostojno opravljanje strokovnega dela v vzgoji in izobraževanju.

Prijavni rok je 15. september 2011, več informacij pa je na voljo tukaj.

četrtek, 18. avgust 2011 Izbor najboljših mladinskih projektov leta 2010

Zavod MOBIN vabi vse mlade, ki so sodelovali pri izvajanju projekta za mlade, zaključenega v letu 2010, k sodelovanju na natečaju Naj projekt za mlade 2010.

Za naziv Naj projekt za mlade 2010 se lahko potegujejo projekti: ki so bili zaključeni v letu 2010, ki so bili namenjeni primarno mladim med 15. in 30. letom in kjer so mladi imeli največjo korist od projekta in sicer v smeri krepitve njihovih socialnih, državljanskih in kulturnih sposobnosti in znanj.

Rok oddaje prijav: 20. september 2011!

Vir in več o natečaju Naj projekt 2010 si lahko prebereš na strani EjKartica.

torek, 16. avgust 2011 Društvo varstvenih biologov - BIODOVA letos organizira 001. Biocamp

Društvo varstvenih biologov - BIODOVA  letos organizira svoj 001. Biocamp, ki bo potekal od 21. - 25. septembra 2011 v Rakitovcu pri Črnem Kalu.

Osnovni namen kampa je obogatiti teoretično znanje članov društva ter študentov biodiverzitete  na terenu, s čimer bodo dobili izkušnje, ki so pomembne pri varstvu okolja in narave. S takimi terenskimi tabori  se izboljša znanje poznavanja flore in favne območja, njihove razširjenosti ter poznavanje habitatov in klime.

Skupine:

• Botanika (mentor: Peter Glasnović)
  • Plazilci, dvoživke (mentor: Martina Lužnik)
  • Ptiči (mentor: Matjaž Premzl)
  • Nevretenčarji (mentor: Jure Jugovic)
  • Netopirji (mentor: Lea Likozar)
  • Kačji pastirji (mentor: Damjan Vinko)

Prijave potekajo od 20. avgusta do 2. septembra. Prijavnico dobite tukaj.

Nameščeni bomo v šoli v Rakitovcu, kjer bodo organizirani delovni prostori, prehrana ter spanje.

Prispevek za tabor znaša 30€, v katerega so všteti spanje, prehrana, stroški vodenja in majica.

Na tabor se lahko prijavijo le člani društva Biodiva, povabljena društva ter študentje biodiverzitete. Število prijav  je omejeno na 30. Izpolnjeno prijavnico pošljite na mitja.black@gmail.com.

Več informacij pa dobite na telefonski številki 040/573-157 (Jani) ali 040/265-606 (Mitja).

sreda, 3. avgust 2011 Natečaj za mlade inovatorje

Natečaj je namenjen mladim digitalnim podjetnikom od 18 do 25 leta starosti z edinstveno idejo za inovativen izdelek, ki z uporabo novih tehnologij ponuja jasno rešitev okoljskih in socialnih izzivom v državah v razvoju.

Zmagovalci bodo lahko svoj projekt predstavili svetovnim voditeljem in pridobili financiranje za izvedbo svojega projekta.

Ideje naj bodo realno izvedljive, dosegljive in relevantne za milenijske razvojne cilje Združenih narodov, ki so:
- zmanjšanje revščine in lakote,
- boljša izobrazba za vse,
- soočanje z razlikami med spoloma,
- dostop do zdravstvenih storitev,
- trajnost okolja.

Prijavni rok je 1. september 2011!

Več informacij je na voljo na naslovu http://world2011.itu.int/young-innovators