torek, 29. november 2011 Študent je CAR!

Microsoft Slovenije v sodelovanju z UP FAMNIT prireja delavnico Študent je CAR, ki se bo odvijala v ponedeljek 5.12.2011 od 9:00 do 13:00 v Mali predavalnici FAMNIT.

Več o vsebini in poteku delavnice si lahko preberete tukaj.

ponedeljek, 21. november 2011 Brezplačen obisk zaposlitveno-kariernega sejma Moje delo

Karierni center Univerze na Primorskem organizira brezplačen prevoz in ogled zaposlitveno-kariernega sejma Moje delo v Ljubljani, ki bo potekal v četrtek, 24.11.2011.
Odhod avtobusa bo ob 9:30 z avtobusnega postajališča pri tržnici v Kopru, prijave so obvezne.

Več informacij je na voljo v vabilu ter v programu sejma.

sreda, 16. november 2011 17. novembra 2011 prost vstop v Pokrajinski muzej Koper

V četrtek, 17. 11. 2011, na Svetovni dan študentov Pokrajinski muzej Koper odpira svoja vrata.
Vsi študentje Univerze na Primorskem imajo tako ta dan ob predložitvi veljavne študentske izkaznice brezplačen vstop v vse zbirke muzeja.
Po želji organizirajo tudi vodene skupinske oglede, za katere se lahko obrnete na e-naslov brigita.jenko@guest.arnes.si.

četrtek, 10. november 2011 Nagrada Karla Velikega 2012

Evropska mladinska nagrada Karla Velikega je namenjena mladim med 16 in 30 letim starosti iz vseh držav članic EU.
Podeljena je projektom, ki spodbujajo evropsko in mednarodno razumevanje, razvoj skupne evropske identitete in integracije in so vzor mladim, ki živijo v Evropi.
Predstavniki izbranih sedemindvajsetih nacionalnih projektov bodo povabljeni na podelitev nagrad v Aachen v Nemčiji, ki bo potekala 15. maja 2012.

Rok za prijavo je 23. januar 2012, več informacij lahko dobite na spodnji povezavi:

sreda, 9. november 2011 Natečaj za Grossmanovo nagrado 2011

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani razpisuje scenaristični natečaj za Grossmanovo nagrado 2011.

Na natečaju lahko sodelujejo študentje slovenskih univerz z izvirnimi scenariji za kratki igrani film ali kratko televizijsko dramo.
Avtor prvonagrajenega scenarija prejme odkupno nagrado v višini 1.000 EUR, avtor drugonagrajenega scenarija pa odkupno nagrado v višini 500 EUR.

Rok za oddajo scenarijev je 13. 12. 2011.

Podatki in pravila natečaja so dostopni na internetni strani UL AGRFT

ponedeljek, 7. november 2011 6. Svetovni forum o vodi

Med 12. in 16. marcem 2012 bo Francija v sodelovanju s Svetovnim svetom za vodo v Marseillu organizirala 6. Svetovni forum o vodi.

Na njem se vsake tri leta zberejo institucionalni akterji, ki jih zadevajo medresorska vprašanja o vodi in njenem čiščenju.
Cilj foruma je napredovanje na področju zaščite in delitve vodnih virov ter lažje izvajanje univerzalne pravice do vode in čiščenja.

Več informacij o forumu je na voljo na strani www.worldwaterforum6.org.