četrtek, 25. november 2010 Ponudba za študentsko prakso

V podjetju IB-CADDY D.O.O. iščejo študente za opravljanje plačljive ali obvezne prakse s področja računalništva in informatike. Podrobnejše informacije dobite tukaj.

torek, 23. november 2010 Razpis za študentske volitve v ŠS UP FAMNIT

Kandidaturo lahko oddate od jutri 16.11.2010 pa do naslednjega torka 23.11.2010. Javna predstavitev kandidatov bo v četrtek 25.11.2010 ob 20h v VP na Famnitu.
Upam, da se boste udeležili volitev (bodisi kot kandidati bodisi kot volilci) v kar se da največjem številu.

Razpis volitev

Kandidaturni obrazec

spravilnik o volitvah

četrtek, 18. november 2010 Poziv za sodelovanje pri raziskavi

Društvo Integriteta vabi k sodelovanju študente pri raziskavi obsega in vzroka korupcije ter učinkovitosti nacionalnih prizadevanj za vzpostavitev transparentnosti in integritete. Projekt se osredotoča na ocenjevanje trinajstih ključnih institucij v državi, ki prispevajo k celovitosti, transparentnosti in odgovornosti. Izvedba raziskave bo potekala med letoma 2011 in 2012 v obsegu štirih mesecev.

Več o vsebini dela, pogojih, potrebnih dokazilih in prednostih sodelovanja najdete na spletni strani www.integriteta.si.

Prijavite se lahko preko elektronskega naslova info@integriteta.si ali po pošti: Društvo Integriteta, Dunajska 160, 1000 Ljubljana.

četrtek, 18. november 2010 Delavnice KARIERNI KORAKI

Karierni center Univerze na Primorskem Koper (KCUP), v sodelovanju z Mladinskim svetom Izola organizira sklop delavnic KARIERNI KORAKI, ki bodo pričele v četrtek, 25. novembra 2010 od 17.00 ure dalje v prostorih Mladinskega centra Izola, Gregorčičeva 21 v Izoli.

Sklop delavnic bo izvajal dr. Bor Rozman, prejemnik naziva kadrovski manager leta 2006 in finalist za priznanje Mladi manager 2009.
Namen sklopa delavnic je seznaniti študente, diplomante in ostale zainteresirane z najboljšo strategijo pri iskanju zaposlitve.

Delavnice "KARIERNI KORAKI" so razdeljene v naslednje sklope:

1. »Kaj so naše kompetence?«
  2. »Odlike dobrega življenjepisa«
  3. »Branje in razumevanje zaposlitvenih oglasov«
  4. »Priprava na zaposlitveni razgovor«.
Udeležba na delavnicah je brezplačna. Prijavite se lahko preko elektronskega naslova  info@karierni-center.si do torka, 23.11.2010. Število mest je omejeno!

torek, 9. november 2010 DOGODEK »KAM IN KAKO V TUJINO?«

Resor za mednarodno sodelovanje Študentske organizacije Univerze na Primorskem (ŠOUP), v sodelovanju z Univerzo na Primorskem (UP) v torek, 16. novembra 2010, med 11.00 in 15:00 uro, organizirata dogodek »Kam in kako v tujino?«, na katerem bodo študente seznanili z mednarodno mobilnostjo.

Z dogodkom »Kam in kako v tujino?« želijo študentom UP približati mednarodno mobilnost in jih seznaniti z različnimi programi mednarodne mobilnosti, ki potekajo na UP, ter jim predstaviti druge možnosti odhoda v tujino preko različnih mednarodnih organizacij. V prostorih Fakultete za humanistične vede UP bodo tako potekale posamezne predstavitve programov mobilnosti UP ter predstavitve mednarodnih organizacij in njihovih programov za študij, prakso, delo ali prostovoljstvo v tujini. Hkrati pa bodo lahko študentje izvedeli več o izmenjavah in študijski praksi v tujini tudi v avli UP, kjer bodo Evropska prostovoljna služba, CMEPIUS, STA Ljubljana, Zavod Voluntariat, AIESEC Slovenija, ESN Primorska in Društvo EGEA pripravili podrobnejše predstavitve in se osebno posvetili vsakemu interesentu.

Spored dogodka:

Predstavitve programov mobilnosti na UP in mednarodnih organizacij (prostori FHŠ UP, Titov trg 5, Koper):
  • 11.00 Kaj in kdo je »Promotor mobilnost«?
  • 11.10 Vse kar ste si želeli vedeti o Erasmus mednarodnih izmenjavah in praksah, Petra Zidar, Institucionalna koordinatorka Erasmus mobilnosti UP
  • 11.35 Predstavitev programa Ceepus
  • 12.25 Evropska prostovoljna služba (European Voluntary service – EVS)
  • 12.50 CMEPIUS
  • 13.15 STA Ljubljana
  • 13.40 Zavod Voluntariat
  • 14.05 AIESEC Slovenija
  • 14.20 Zaključek

Vse informacije so na voljo tudi na spletni strani http://mobilnost.soup.si.

Udeležba je brezplačna.