petek, 24. september 2010 Sprejem bruck in brucev dodiplomskih študijskih programov

Pozdravljeni, brucke in bruci!

Še dober teden nas loči od 1. oktobra, ko boste vstopili v svoje prvo študijsko leto.

Da bi združili kar najboljše energije, vas bomo v ponedeljek, 4. oktobra pričakali s primernim programom, ki vključuje prijazno dobrodošlico, pogovor, študij in na koncu tudi zabavo.

Prvi študijski dan bo potekal takole:

09:00 – 10:00:    pozdrav brucem (dekan, prodekan, študenti fakultete in univerze),

10:30 – 12:00:    pogovor z bruci (koordinatorji študijskih programov),

13:30 – 18:00:    predavanja po urniku,

18:00 – …         nagovor rektorja univerze in dekanov fakultet ter koncert v Taverni v Kopru.

Podrobnejši program  >>>

Veselimo se srečanja z vami!

Učitelji in sodelavci ter študenti UP FAMNIT

sreda, 22. september 2010 URNIKI za jesenski semester 2010/11

Študente obveščamo, da so na spletni strani fakultete (Študentske strani – Urniki) objavljeni urniki za jesenski semester študijskega leta 2010/2011, ki se prične v ponedeljek, 4. oktobra 2010 in zaključi v petek, 21. januarja 2011.

Več informacij:

Referat za študente UP FAMNIT

torek, 21. september 2010 Pričenja se nov cikel FAMNIT-ovih Izletov v matematično vesolje s predavanjem dr. Barbare Boldin

Po uspešnih in dobro obiskanih lanskih predavanjih tudi v letošnjem šolskem letu organiziramo cikel poljudnih predavanj o matematiki in njeni vlogi v sodobnem svetu, imenovan »FAMNIT-ovi Izleti v matematično vesolje« (več o tem http://izleti.famnit.upr.si/). V obliki krajših zaključenih celot izleti na preprost in laikom razumljiv način predstavljajo zanimive matematične probleme, delo raziskovalcev in uporabo matematike ne le na različnih področjih znanosti ter tehnologije temveč predvsem v vsakdanjem življenju.

Otvoritveno predavanje cikla je pripravila dr. Barbara Boldin, dobitnica nagrade Reinharta Heinricha za najboljšo doktorsko tezo s področja matematične in teoretične biologije v letu 2007, ki jo podeljuje European Society for Mathematical Biology, in nagrade 'Lee Segel Award for Best Student paper', ki jo podeljuje Society for Mathematical Biology.

Predavanje bo v petek, 24. septembra 2010, ob 18. uri v Veliki predavalnici
Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Koper
(UP FAMNIT), Glagoljaška 8, Koper.

Predavanju bo sledila kratka predstavitev celoletnega programa ob priložnostni pogostitvi.

Veselimo se novih potovanj v matematična vesolja v vaši družbi!