petek, 26. februar 2010 Balkan Case Challenge 2010 - razpis

Mednarodno tekmovanje Balkan Case Challenge - Razpis 2010!

četrtek, 25. februar 2010 Vabilo k sodelovanju na natečaju za idejni osnutek plakata za prvi maj

Zveza svobodnih sindikatov Slovenije (ZZZS) vabi študente k sodelovanju na natečaju za idejni osnutek plakata za prvi maj.

ZZZS bo predloge sprejemala do vključno 15. 3. 2010 do 12. ure.

Več informacij najdete v priloženih dokumentih (dopis, plakat).

Referat za študente UP FAMNIT

ponedeljek, 22. februar 2010 Tekmovanje Freshhh2010

Skupina MOL je mednarodno podjetje, ki deluje na področju naftne  in plinske industrije in vsako leto pripravi mednarodno internetno  tekmovanje študentov s področja naftno-plinske industrije Freshhh2010.
Tekmovanje je tehnično in podjetniško orientirano ter namenjeno  študentom s celotnega sveta, ki želijo brusiti svoje znanje in  podjetniški duh v kompleksni naftno-plinski industriji, kakor tudi  tistim, ki jim pridobivanje novega znanja preko zanimive in zabavne  igre prebudi tekmovalno žilico in interes.
Preko več stopenj udeleženci rešujejo kvizna vprašanja,  logične igre ter naloge in izzive vsakodnevne poslovne prakse.
Tekmovanje poteka preko interneta v angleškem jeziku razen zadnje  stopnje, ko se v živo pomerijo najboljše skupine, ki so povabljene  na »live finale« na Madžarsko.
Tekmujejo lahko študentje različnih profilov in interesov,  formirani v skupine treh študentov.
Udeležencem sodelovanje prinaša možnost pridobitve lepih nagrad, možnost sodelovanja v programu Growww  – program zaposlovanja mladih diplomantov ter na zabaven in  zanimiv način pridobitev oziroma poglobitev tehničnega in  podjetniškega znanja iz naftno-plinske industrije.
Rok prijave je 28. februar 2010! Prijava poteka preko spletne  strani: www.freshhh2010.net, kjer  lahko pridobite tudi vse ostale dodatne informacije, tudi o lanskem tekmovanju.

četrtek, 11. februar 2010 Erasmus praksa za študente RIN

Podjetje Sommercial Networks iz Berlina ponuja možnost prakse na področju internetnih storitev prek programa Erasmus.

Pogoji: najmanj 2. letnik Računalništva in informatike ter izvrstno znanje angleščine.

Ostali pogoji in več informacij o praksi v priponki 1 in priponki 2.

Dodatne informacije tudi: na marija.zidar@upr.si.

sreda, 10. februar 2010 Gostovanje priznanega matematika prof. Muzychuka

V času od 18 do 24 februarja 2010 bo na UP FAMNIT gostoval prof. Michael Muzychuk, v svetovnih strokovnih krogih priznan znanstvenik s področja asociativnih shem.

Na fakulteti bo izvedel predavanja s področja asociativnih shem in aplikacijo le-teh v diskretni matematiki

Predavanja so namenjena dodiplomskim in podiplomskim študentom kot tudi raziskovalcem in drugim znanstvenikom, ki se raziskovalno ukvarjajo s področjem algebraične kombinatorike.

Predavanja bodo potekala na UP FAMNIT, Glagoljaška 8, 6000 Koper po spodaj navedenih terminih.
  • 18.2.2010    11:00 -12:30      Mala predavalnica
  • 19.2.2010    11:00 -12:30      Mala predavalnica
  • 23.2.2010    11:00 -12:30      Mala predavalnica
  • 24.2.2010    11:00 -12:30      Mala predavalnica

Študenti dodiplomskih, magistrskih in doktorskih študijskih programov UP FAMNIT s področja matematike so na predavanja povabljeni s ciljem pridobiti znanje, ki ga znotraj študija matematike za področje asociativnih shem doslej niso imeli možnosti pridobiti.

Za dodatne informacije se obrnite na kontaktni naslov:
manca.drobne@upr.si, tel: 05 61 17 574

Vljudno vas vabimo, da se predavanj udeležite ter o tem obvestite vaše kolegice in kolege, ki bi jih tematika zanimala.

prof. dr. Dragan Marušič
dekan UP FAMNIT

torek, 9. februar 2010 Aktivnosti ŠOUP ob informativnih dnevih: informacije za dijake in študente

Študentska organizacija Univerze na Primorskem (ŠOUP) bo tudi letos ob informativnih dnevih, ki bodo potekali 12. in 13. februarja 2010, informirala bodoče študente. Na podlagi dosedanjih izkušenj se je izkazalo, da se večina dijakov že pred informativnimi dnevi poslužuje spleta za brskanje po ključnih informacijah o študiju in življenju izven predavalnic. Tako so v dneh pred informativnimi dnevi preuredili spletno stran ŠOUP (www.soup.si) in izpostavili nekaj ključnih informacij, po katerih dijaki najpogosteje sprašujejo:

• ključne informacije o vseh fakultetah, članicah Univerze na Primorskem (UP) z razpisanimi študijskimi programi,
  • predstavitev možnosti bivanja v študentskih in dijaških domovih z opisom brezplačne spletne posredovalnice študentskih sob MOJCIMER.SI,
  • področje subvencionirane študentske prehrane in
  • opis možnosti obštudijskega udejstvovanja študentov.

V sodelovanju s Primorskim svetovalnim središčem so vzpostavili dežurni telefon – dijakom bodo na voljo tel. št. 041 360 913 ali 05 63 00 337 in e-mail naslov info@primss.si.

Poleg spletnih aktivnosti, bodo na fakultetah, članicah UP, delili gradivo projekta MOJCIMER.SI z namenom, da bodoči študenti čim prej pridobijo informacije o ureditvi subvencioniranega študentskega bivanja, kjer je posebej na našem območju čutiti izrazito problematiko pomanjkanja študentskih ležišč.

ŠOUP je svoje aktivnosti in projekte predstavil tudi v publikaciji Vodnik po študijskih programih 2010/2011, katere izdajatelj je UP, delovanje ŠOUP pa bodo bodočim študentom predstavili tudi v okviru predstavitev posameznih študijskih programov na fakultetah UP. Poleg navedenega bodo med dijake razširili ključne informacije o študiju in obštudijskem življenju tudi preko drugih spletnih možnosti, kot jih ponuja npr. priljubljena spletna aplikacija Facebook.

Dijakom ŠOUP priporoča, naj se na prihajajočih informativnih dnevih dobro informirajo o vseh vprašanjih, ki se dotikajo njihovega želenega študija.

Več informacij:

Dorian Markežič,
sekretar za visoko šolstvo in študentsko svetovanje
GSM: 031 395 909