torek, 9. november 2010 DOGODEK »KAM IN KAKO V TUJINO?«

Resor za mednarodno sodelovanje Študentske organizacije Univerze na Primorskem (ŠOUP), v sodelovanju z Univerzo na Primorskem (UP) v torek, 16. novembra 2010, med 11.00 in 15:00 uro, organizirata dogodek »Kam in kako v tujino?«, na katerem bodo študente seznanili z mednarodno mobilnostjo.

Z dogodkom »Kam in kako v tujino?« želijo študentom UP približati mednarodno mobilnost in jih seznaniti z različnimi programi mednarodne mobilnosti, ki potekajo na UP, ter jim predstaviti druge možnosti odhoda v tujino preko različnih mednarodnih organizacij. V prostorih Fakultete za humanistične vede UP bodo tako potekale posamezne predstavitve programov mobilnosti UP ter predstavitve mednarodnih organizacij in njihovih programov za študij, prakso, delo ali prostovoljstvo v tujini. Hkrati pa bodo lahko študentje izvedeli več o izmenjavah in študijski praksi v tujini tudi v avli UP, kjer bodo Evropska prostovoljna služba, CMEPIUS, STA Ljubljana, Zavod Voluntariat, AIESEC Slovenija, ESN Primorska in Društvo EGEA pripravili podrobnejše predstavitve in se osebno posvetili vsakemu interesentu.

Spored dogodka:

Predstavitve programov mobilnosti na UP in mednarodnih organizacij (prostori FHŠ UP, Titov trg 5, Koper):
  • 11.00 Kaj in kdo je »Promotor mobilnost«?
  • 11.10 Vse kar ste si želeli vedeti o Erasmus mednarodnih izmenjavah in praksah, Petra Zidar, Institucionalna koordinatorka Erasmus mobilnosti UP
  • 11.35 Predstavitev programa Ceepus
  • 12.25 Evropska prostovoljna služba (European Voluntary service – EVS)
  • 12.50 CMEPIUS
  • 13.15 STA Ljubljana
  • 13.40 Zavod Voluntariat
  • 14.05 AIESEC Slovenija
  • 14.20 Zaključek

Vse informacije so na voljo tudi na spletni strani http://mobilnost.soup.si.

Udeležba je brezplačna.