sreda, 19. avgust 2009 Vabilo na predavanje prof. Michaela Muzychuka

V času od 11. 9. 2009 do 24. 9. 2009 bo na UP FAMNIT gostoval prof. Michael Muzychuk, v svetovnih strokovnih krogih priznan znanstvenik s področja asociativnih shem.

Na fakulteti bo izvedel delavnico, ki obsega vrsto predavanj s področja asociativnih shem in aplikacije le-teh v diskretni matematiki. Po predavanjih bo izvedeno tudi preverjanje znanja (izpit). Zahtevnost izpita se bo razlikovala glede na stopnjo študija.

Študenti dodiplomskih, magistrskih in doktorskih študijskih programov UP FAMNIT s področja matematike so k delavnici povabljeni s ciljem pridobiti znanje, ki ga znotraj študija matematike za področje asociativnih shem doslej niso imeli možnosti pridobiti.

Opravljen izpit lahko študent uveljavlja v okviru vpisanega študijskega programa, in sicer:
- dodiplomski študenti lahko uspešno opravljen izpit uveljavijo kot izbirni predmet Izbrane teme iz diskretne matematike (6 ECTS),
- študentom magistrskega študija bo uspešno opravljen izpit priznan kot predmet Izbrane teme iz algebre I (9 ECTS),
- študentom doktorskega študija bo uspešno opravljen izpit priznan kot predmet Poglobljene matematične vsebine (12 ECTS).

Natančen urnik predavanj in oblika izvajanja bo sporočena naknadno.

Vljudno vas vabimo, da se predavanj udeležite ter o tem obvestite vaše kolegice in kolege, ki bi jih tematika zanimala.

Referat UP FAMNIT