petek, 12. oktober 2012 Spremenjene uradne ure Referata v obdobju od 15.10.-30.10.2012

Študente obveščamo, da bodo uradne ure Referata za študente UP FAMNIT v obdobju od ponedeljka, 15.10.2012 do torka, 30.10.2012 potekale le v dopoldanskem času, in sicer od 8:30 do 11:00 ure.

Referat za študente UP FAMNIT

petek, 12. oktober 2012 Predstavitev programov mobilnosti za mlade na Študentski areni 2012

Tudi letos se bo CMEPIUS predstavil na Študentski areni na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Obiskovalci bodo dne 24.10.2012 ob 14. uri v dvorani ČRNA MAČKA (1. nadstropje – galerija) izvedeli kaj vse je lahko mobilnost izobraževanja in usposabljanja v tujini in na kaj morajo biti pozorni, kako se odločiti in kje najti pomoč.

Predstavili bomo program Evropske komisije Vseživljenjsko učenje in možnosti za mobilnost v sektorskih programih Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius in Grundtvig ter v programih CEEPUS in Erasmus Mundus. Dodatne informacije bodo na stojnici v dvorani Kupola nudili tudi koordinatorji posameznih programov. Na voljo bodo tudi različne brošure.
Vljudno vabljeni.

Več o dogodku: http://www.dobimo.se

četrtek, 11. oktober 2012 Vabilo na zaposlitveni sejem

Spoštovani študenti, vljudno vabljeni na največji zaposlitveni sejem, ki bo potekal 24. in 25. oktobra (sreda, četrtek) na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani (Hala C).

Iskalci prve zaposlitve so se znašli v zares nezavidljivem položaju, saj težko konkurirajo bolj izkušenim kandidatom, ki se množično prijavljajo na vse redkejša prosta delovna mesta. Zato je vsaka priložnost za navezovanje stikov z delodajalci še toliko bolj dobrodošla.

Zaposlitveni sejem je res odlična priložnost, da študentje še pred zaključkom študija začnete z aktivnim iskanjem zaposlitve. V enem dnevu lahko opravite več zaposlitvenih intervjujev, kot bi jih drugače v celem letu. Poleg tega se izognete pisanju prošenj in čakanju na odgovor. Sejem bo zanimiv predvsem za študente zaključnih letnikov, ki se bodo v kratkem srečali z iskanjem zaposlitve.

Vstop je seveda brezplačen. Več informacij najdete na spletni strani http://www.kariernisejem.com/

četrtek, 11. oktober 2012 Vabilo k vpisu na začetni/nadaljevalni tečaj slovenskega jezika kot tujega/drugega jezika

Center za slovenski jezik in kulturo, UP Fakultete za humanistične študije vabi k vpisu na 60-urni začetni/nadaljevalni tečaj slovenskega jezika kot tujega/drugega jezika (ravni A1, A2, B1, B2 ), ki bo na Fakulteti za humanistične študije (Titov trg 5, 6000 Koper) v jesenskem semestru 2012/13 enkrat tedensko po tri šolske ure.

Tečaji slovenskega jezika kot tujega/drugega jezika so namenjeni rednim in izrednim študentom Univerze na Primorskem brez slovenskega državljanstva, študentom na izmenjavi Erasmus in drugim.

Tečaj ni pogoj za opravljanje izpita iz slovenščine za študente UP brez slovenskega državljanstva, ki ga morajo na ravni A1, A2 ali B1, B2 po sklepu Senata UP opraviti do zaključka študija.

Tečaj se bo izvedel ob najmanj desetih prijavljenih. Kandidati bodo na začetni ali nadaljevalni tečaj razvrščeni na podlagi razvrstitvenega testa in pogovora.

V ceno tečaja je vključen tudi ustrezen učbenik.

O točnem začetku tečaja in urniku bodo prijavljeni obveščeni po e-pošti.

CENA TEČAJA: 230 EUR, možnost plačila v dveh obrokih.

PRIJAVE NA TEČAJ DO PETKA, 12. 10. 2012. Udeleženci se prijavijo na elektronski naslov: iris.skrt@upr.si; in sicer do petka, 12.10.2012.

Prijave ni potrebno oddati študentom UP FAMNITa, ki so bili obveščeni, da je prijava že urejena s strani fakultete.

DODATNE INFORMACIJE:

E-pošta: vladka.tucovic@fhs.upr.si

Fakulteta za humanistične študije, Titov trg 5, 6000 Koper

Spletna stran: www.fhs.upr.si/sl/organiziranost-fakultete/centri/kultjez/

Tel.: 05 663 77 40, 663 86 10

torek, 9. oktober 2012 Razpis za nacionalne štipendije »Za ženske v znanosti« 2013

L'OREAL Slovenija, Slovenska nacionalna komisija za UNESCO in Slovenska znanstvena fundacija razpisujejo štipendije nacionalnega programa »Za ženske v znanosti« 2013. Trem slovenskim mladim raziskovalkam bodo podelili štipendije za obdobje enega leta v višini 5.000 EUR. Kandidatke se lahko na razpis prijavijo do vključno 5. novembra 2012 s prijavnim obrazcem.

RAZPISNI POGOJI

Štipendije so namenjene znanstveno-raziskovalnim projektom raziskovalk naravoslovnih znanosti, medicine in biotehnike v okviru slovenskih znanstvenih institucij, posamezne prijave pa mora priporočiti tudi predstojnik institucije, kjer kandidatka študira/dela, ali njen mentor. Kandidatke morajo biti v zadnjem letu priprav na svoj doktorat, ne smejo biti starejše od 35 let, imeti morajo slovensko državljanstvo ter stalno prebivališče v Sloveniji. Na uradnem prijavnem obrazcu in z ustrezno dokumentacijo oddane vloge za štipendijo bo vrednotilo ocenjevalno telo, sestavljeno iz ocenjevalne skupine in ocenjevalnega odbora.

Več informacij lahko dobite na spodnjih povezavah:

Loreal dopis

Loreal Razpisni pogoji

Loreal Prijavni obrazec

Dodatne informacije:

Urad za UNESCO
Barbara Urbanija
Elektronski naslov: barbara.urbanija@gov.si

četrtek, 4. oktober 2012 Uvodno druženje med študenti in zaposlenimi - BOWLING

ŠS UP FAMNIT organizira spoznavno srečanje, namenjeno brucom, obstoječim dodiplomskim in podiplomskim študentom ter zaposlenim fakultete. Srečanje bo potekalo v sredo, 10. 10. 2012 med 20:00 in 23.00, v Planet tušu Koper .

Zbor bo ob 19.45 na bowlingu Planet tuša Koper.

Za hrano in pijačo bo poskrbljeno!

Dodatne informacije na: studentski-svet@famnit.upr.si