ponedeljek, 18. junij 2012 Učenje tujega jezika na CJUP

V akademskem letu 2012/2013 je CJUP za vas pripravil 90-urne jezikovne tečaje:

Angleščina (ravni B1 – B2)

Španščina (ravni A1 – B1)

Italijanščina (ravni A1 – B2)

Ruščina (ravni A1 – B1)

Nemščina (ravni A1 – B1)

Kitajščina (ravni A1 – A2)

Francoščina (ravni A1 – B1)

Letos prvič tudi:

Poslovna kitajščina (raven A1)

Hrvaščina (raven A1)

Krajši lektorat furlanskega jezika

Verjemite tistim, ki so se jezikov učili na CJUP:

»Zelo mi je všeč celostni pristop, saj je snov vedno nazorno razložena ter podkrepljena s primeri, tudi vizualno in slušno.« Lucija Volek, italijanski jezik

»Samostojne učne ure, ki so predvidene v učnem načrtu, nas študente dodatno spodbudijo k samostojnemu delu in učenju tudi izven predavanj.« Anja Franetič, nemški jezik

Več o posameznem tečaju si preberite na spletni strani CJUP (www.cjup.upr.si).

četrtek, 14. junij 2012 Zaposlitev ali študij v Avstraliji, Novi Zelandiji in Kanadi

Karierni center Univerze na Primorskem Koper vabi na brezplačno predstavitev  o

»možnostih dela, študija in življenja v

AVSTRALIJI, KANADI in NOVI ZELANDIJI«,

ki bo v četrtek, 21. junija 2012 ob 17.00 uri v

prostorih UNIC-a, Gortanov trg  15 v Kopru.

Vsebina delavnice:

- predstavitev podjetja European Migration Office in njihove ponudbe

- kako do delovne, študentske in poslovne vize?

- predstavitev stroškov življenja in bivanja v teh državah

- priprava ocene osebnih možnosti za migracijo v želene države

Predstavitev bo vodil predstavnik podjetja Migration Office Slovenia, ki je tudi sam živel in delal v Avstraliji. V uro in pol trajajočem predavanju bo mogoče iz prve roke izvedeti več o Avstraliji, Novi Zelandiji, Kanadi in Tropskih otokih. Dobili boste informacije o najnovejših migracijskih programih vključno z informacijami o zaposlitvenih možnostih, izobraževanju, poslovnih priložnostih, kulturnih razlikah in možnostih selitve ter kasnejšem vključevanju v okolje.

Prijave zbiramo na e-naslovu:  info@kcup.si in tel.št.: 030 696 228 do zapolnitve mest.

Število mest je omejenih, zato pohitite in si zagotovite udeležbo!

sreda, 13. junij 2012 Spremembe za študente, ki jih uvaja ZUJF

Na spletni strani Študentske organizacije Slovenije je objavljena brošura z novostmi, ki jih prinaša uvedba Zakona o uravnoteženju javnih financ za študente. V brošuri so zapisalli tudi pojasnila o tem, kako so se pogajali z vlado in kaj so dosegli.

Spreminja se:
  • trajanje študija oziroma trajanje statusa študenta,
  • reševanje stanovanjskega problema mladih,
  • štipendiranje,
  • študentsko delo,
  • subvencija prehrane.

Brošura

Vir: ŠOS, 1. 6. 2012

petek, 8. junij 2012 Vabilo tujim študentom k vpisu v 40 urni tečaj slovenskega jezika

Center za slovenski jezik in kulturo Fakultete za humanistične študije

vabi

k vpisu v 40-urne tečaje slovenskega jezika kot tujega/drugega jezika, ki se bodo začeli 9. julija 2012 na Fakulteti za humanistične študije, Titov trg 5, 6000 Koper, in bodo trajali do 22. julija 2012.

Tečaji slovenskega jezika kot tujega/drugega jezika so poleg drugih udeležencev z vsega sveta namenjeni študentom brez slovenskega državljanstva Univerze na Primorskem.

Jezikovni tečaji slovenskega jezika v več skupinah na začetni, nadaljevalni in izpopolnjevalni ravni bo potekal v okviru 19. Poletnih tečajev slovenskega jezika na slovenski Obali 2012 »HALO,TUKAJ SLOVENSKI MEDITERAN!« (gl. priloženo brošuro in informacije na spletni strani: http://www.fhs.upr.si/sl/o-fakulteti/organiziranost-fakultete/centri/kultjez/). Udeleženci bodo prvi dan opravili razvrstitveni test in bodo glede na rezultat razvrščeni v ustrezno skupino.

ZNIŽANA CENA TEČAJA ZA ŠTUDENTE BREZ SLOVENSKEGA DRŽAVLJANSTVA NA UP:

200 EUR (za ostale: 459 EUR)

Ob koncu uspešno opravljenega tečaja dobijo udeleženci potrdilo o udeležbi in 3 kreditne točke (ECTS).

Po tečaju lahko opravljajo izpit, potreben za dokončanje študija na UP (gl. priloženi izpis sklepa senata UP). Tečaj ni pogoj za opravljanje izpita, je pa zelo priporočljiv. Tečaj ni namenjen zgolj tistim študentom brez slovenskega državljanstva, ki morajo opraviti izpit, temveč vsem, ki se želijo naučiti osnov slovenskega jezika oz. se izpopolniti v znanju slovenščine.

VPIS

Udeleženci izpolnijo prijavnico in jo do 29. 6. 2012 pošljejo na elektronski naslov:

mojca.butinar@fhs.upr.si