ponedeljek, 25. september 2017 Projekt Kolegice v Luciji

Zavod Nefiks začenja projekt Kolegice v Luciji, s katerim želijo mladim iskalkam prve zaposlitve omogočiti lažji in bolj suveren prehod na trg dela.

V projektu se bo vsaka udeleženka spoznala in povezala z uspešno žensko s svojega poklicnega področja, s katero bo na rednih mesečnih srečanjih razpravljala o možnostih za uveljavietv v določenem poklicu.

Vse motivirane in samoiniciativne mlade posameznice iz Lucije in okolice se lahko do petka, 29.9.2017, prijavijo v klub Kolegice v svojem lokalnem okolju.

Več o dogodku najdete TUKAJ in na spletni strani talentirana.si.

Vabljene!

ponedeljek, 25. september 2017 Osnovni tečaj fotografije s Slavico Isovsko

Fotografinja Slavica Isovska v oktobru mesecu ponovno organizira osnovni tečaj fotografije, ki je namenjen vsem, ki jih fotografija navdušuje ter tistim, ki si želijo izpopolniti svoje tehnično znanje s področja fotografije.

Tečaj zajema 2 uri teoretičnega dela ter 14 ur praktičnega dela. V teoretičnem delu tečaja boste obravnavali kratko zgodovino fotografije, spoznavali fotografsko opremo, fotografske zakonitosti (delovanje zaslonke in zaklopa v razmerju s časom in občutljivostjo senzorja) ter osnove fotografiranja. V praktičnem delu tečaja pa boste znanje, pridobljeno na teoretičnem delu, uporabili na terenu – fotografirali boste naravo, arhitekture, detajle, modele ter še veliko več.

Ob zaključku tečaja dobite potrdilo o uspešno opravljenem osnovnem tečaju fotografije. Cena tečaja je 40 €.

Podrobnejše informacije o vsebini tečaja najdete na tej povezavi. Za dodatne informacije je na voljo ing. fot. Slavica Isovska na telefonski številki 031 573 108, na elektronskem naslovu slavica.isovska@gmail.com ter na Facebook profilu.

Slavica Isovska je inženirka fotografije, ki se je do sedaj predstavila z že dvanajstimi samostojnimi in več kot tridesetimi skupinskimi razstavami pri nas in v tujini. Obsežna in odmevna fotoreportaža o Romih v Šutki (Makedonija), ki jo je leta 2013 objavil tudi Amensty International Slovenija, je bila razstavljena tudi v prostorih UP FAMNIT (Glagoljaška 8, 1. nadstropje).