petek, 8. september 2017 Vabljeni na mednarodni hackathon "HackElect"

Podjetje SmartCom bo v sodelovanju z Elektroinštitutom Milan Vidmar (EIMV) v Ljubljani gostilo mednarodni hackathon »HackElect«. Dogodek bo potekal na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL 7. in 8. oktobra 2017. Na dogodek so vabljeni tako študenti računalništva, informatike, energetike kot tudi prava, biologije, mednarodnih odnosov ter ostalih smeri študija.

V sklopu dogodka bodo študentske in ostale ekipe z inovativnimi pristopi, rešitvami in idejami reševale izzive s področja elektroenergetike in tehnologij »pametnih omrežij« (Smart Grid). Svoje napredne rešitve, nove produkte in veščine bodo ekipe prikazale v sklopu petih razpisanih tematskih izzivov:

• termografija in obdelava slik;
  • spremljanje strel na Scalar Web in mobilni aplikaciji;
  • Scalar razvoj zalednega sistema;
  • napovedovanje vzorcev v IP omrežjih Interneta stvari;
  • podatkovna analitika nad podatki iz pametnih števcev;

Več informaciji o dogodku najdete na njihovi spletni strani ter preko Facebook in Twitter profila.

Vabljeni k udeležbi!