torek, 21. september 2010 Pričenja se nov cikel FAMNIT-ovih Izletov v matematično vesolje s predavanjem dr. Barbare Boldin

Po uspešnih in dobro obiskanih lanskih predavanjih tudi v letošnjem šolskem letu organiziramo cikel poljudnih predavanj o matematiki in njeni vlogi v sodobnem svetu, imenovan »FAMNIT-ovi Izleti v matematično vesolje« (več o tem http://izleti.famnit.upr.si/). V obliki krajših zaključenih celot izleti na preprost in laikom razumljiv način predstavljajo zanimive matematične probleme, delo raziskovalcev in uporabo matematike ne le na različnih področjih znanosti ter tehnologije temveč predvsem v vsakdanjem življenju.

Otvoritveno predavanje cikla je pripravila dr. Barbara Boldin, dobitnica nagrade Reinharta Heinricha za najboljšo doktorsko tezo s področja matematične in teoretične biologije v letu 2007, ki jo podeljuje European Society for Mathematical Biology, in nagrade 'Lee Segel Award for Best Student paper', ki jo podeljuje Society for Mathematical Biology.

Predavanje bo v petek, 24. septembra 2010, ob 18. uri v Veliki predavalnici
Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Koper
(UP FAMNIT), Glagoljaška 8, Koper.

Predavanju bo sledila kratka predstavitev celoletnega programa ob priložnostni pogostitvi.

Veselimo se novih potovanj v matematična vesolja v vaši družbi!