četrtek, 27. december 2018 Objavljen je razpis Erasmus+ za študijsko leto 2019/2020

Objavljen je razpis Erasmus+ za študente. Razpis omogoča prijave za študijske izmenjave ali izmenjave z namenom praktičnega usposabljanja v obdobju od 1.6.2019 do 30.9.2020.

Rok za prijavo na izmenjavo je 21.1.2019.

Razpis in druga dokumentacija (priloge, navodila) so dosegljivi na tej povezavi.

Vabljeni k prijavi!

sreda, 19. december 2018 Urnik knjižnice TeMeNa 19. 12. 2018

Obveščamo vas, da bo knjižnica TeMeNa danes, 19. 12. 2018, zaprta med 12.00 in 12.30.

Hvala za razumevanje!

ponedeljek, 17. december 2018 Praznični delovni čas knjižnice

Obveščamo vas, da bo knjižnica 24. in 31. 12. 2018 zaprta.

27. in 28. 12. 2018 pa bo odprta od 10. do 12. ure.

Lepe praznike!

četrtek, 13. december 2018 Urnik knjižnice v petek 14. 12. 2018

Obveščamo vas, da bo knjižnica TeMeNa v petek, 14. 12. 2018, med 12.00 in 12.30 zaprta.

Hvala za razumevanje!

sreda, 12. december 2018 Strokovni posvet mreže Za zdravje mladih

Mreža za zdravje mladih pripravlja strokovni posvet o zdravju mladih z glavnim vprašanje: »Kako lahko mladinske organizacije prispevajo k javnemu zdravju?«.

Posvet bo potekal v ponedeljek, 17 decembra 2018 med 14.00 in 17.00 v M hotelu v Ljubljani (Derčeva ulica 4, 1000 Ljubljana).

Strokovni posvet bo potekal v okviru konference Mednarodne zveze za zdravje mladih (YHO International Youth Health Organization). Gre za mednaroden dogodek, kjer bodo imeli udeleženci možnost slišati novosti na področju zdravja mladih in se povezati z mladinskimi delavci iz tujine.

Dogodek je popolnoma brezplačen! Potrebna je prijava.

Namenjen je promotorjem zdravja, predstavnikom mladinskih organizacij, dijakom in študentom zdravstvenih, pedagoških, psiholoških in drugih smeri, mladinskim delavcem, vodnikom in voditeljem ter vsej zainteresirani javnosti.

Program najdete na tej povezavi.

sreda, 12. december 2018 Štipendije za doktorande in mlade doktorje znanosti Ustanove Slovenska znanstvena fundacija

Ustanova Slovenska znanstvene fundacija v partnerskem sodelovanju s Svetovno federacijo znanstvenikov ponuja pomoč doktorandom in mladim doktorjem znanosti, ki delujejo na področju planetarnih nujnosti. Razpisanih je 10 štipendij za slovenske državljane (od 6 do 12 mesecev), do štipendije pa so upravičeni le doktorski študenti in mladi doktorji znanosti, ki raziskovalno delujejo na slovenskih univerzah ali raziskovalnih inštitutih.
Do kandidiranja, nominacije in uvrstitve v novo slovensko generacijo štipendistov WFS so upravičeni tisti, ki raziskovalno delujejo na področjih t.i. planetarnih nujnosti in sicer:

• kvaliteta in oskrba z vodo,
  • zagotavljanje in ohranjanje potrebne kvalitete prsti,
  • kvaliteta in zagotavljanje hrane,
  • pridobivanje in oskrba z energijo,
  • proučevanje onesnaževanje okolja,
  • podnebne spremembe,
  • globalni monitoring planeta Zemlja,
  • medicina in biotehnologija,
  • informacijska varnost,
  • preučevanje terorizma,
  • konverzija vojaških virov,
  • meje rasti in razvoja,
  • proučevanje znanosti in tehnologije v državah v razvoju.

Več na spletni strani Ustanove Slovenska znanstvena fundacija.

ponedeljek, 10. december 2018 Študentsko delo: izvajanje zavarovalnih primerov

V podjetju Triglav, Zdravstvena zavarovalnica nudijo študentu/ki delo na področju zavarovalništva.

Delo zajema izvajanje zavarovalnih primerov, analiza podatkov, priprava poročil ter ostala administrativna dela.

Prijave z življenjepisom in opisom dosedanjih delovnih izkušenj pošljite na elektronski naslov: kadrovske@triglavzdravje.si do 21. 12. 2018

Lep pozdrav.

petek, 7. december 2018 Študentsko delo: prenos opreme in sorodna dela

Spoštovani,

na fakulteti pogosto potrebujemo študentsko pomoč pri prenosu opreme v prostorih fakultete, zato vas vabimo, da v tajništvo dekanata na elektronski naslov info@famnit.upr.si  sporočite kontaktne podatke (ime, priimek in telefonsko številko), v kolikor bi proti plačilu, želeli pomagati pri prenosu opreme in sorodnih delih. V primeru potrebe vas nato kontaktiramo.

Za dodatne informacije se lahko obrnete na tajništvo dekanata (elektronski naslov: info@famnit.upr.si; telefonska številka: 05/611-75-70).

Lepo pozdravljeni,

Tajništvo dekanata UP FAMNIT

ponedeljek, 3. december 2018 Tekmovanje za študente ECOTROPHELIA SLOVENIA 2019

GZS-Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij (GZS-ZKŽP), v sodelovanju z UIP Univerzitetnim inkubatorjem Primorskem, ponovno organizira tekmovanje za študente s področja inovativnosti v živilstvu in razvoja novih živilskih izdelkov pod imenom »ECOTROPHELIA SLOVENIJA 2019«. Natečaj je namenjen študentom Univerze na Primorskem.

Tako kot do sedaj morajo izdelki tudi v letošnjem letu zajeti EKO-INOVACIJO v vsaj eni dimenziji razvoja kot npr. surovine - ekološka pridelava, nizek ogljični odtis in/ali embalaža - povratna, primerna za recikliranje in/ali proizvodni proces - varčevanje z energijo, uporaba reciklirane vode in/ali distribucija/logistika - nove storitve, kratke oskrbovalne verige idr. Cilj natečaja je spodbuditi mlade k timskemu delu, organizaciji, razvoju novih izdelkov te posledično prepoznati tiste inovativne živilske izdelke v slovenskem prostoru, ki jih je smiselno strokovno podpreti, nagraditi, promovirati v širši javnosti, omogočiti njihov nadaljnji razvoj, ne nazadnje pa pomagati mladim pri vzpostavitvi novega podjetja, zagonu proizvodnje ali povezovanju s potencialnimi investitorji.

Zmagovalna ekipa študentov bo Slovenijo zastopala na evropskem tekmovanju ECOTROPHELIA EUROPE 2019,  ki bo potekalo 6.-7. OKTOBRA 2019 v času sejma Anuga v Kölnu.