sreda, 12. december 2018 Štipendije za doktorande in mlade doktorje znanosti Ustanove Slovenska znanstvena fundacija

Ustanova Slovenska znanstvene fundacija v partnerskem sodelovanju s Svetovno federacijo znanstvenikov ponuja pomoč doktorandom in mladim doktorjem znanosti, ki delujejo na področju planetarnih nujnosti. Razpisanih je 10 štipendij za slovenske državljane (od 6 do 12 mesecev), do štipendije pa so upravičeni le doktorski študenti in mladi doktorji znanosti, ki raziskovalno delujejo na slovenskih univerzah ali raziskovalnih inštitutih.
Do kandidiranja, nominacije in uvrstitve v novo slovensko generacijo štipendistov WFS so upravičeni tisti, ki raziskovalno delujejo na področjih t.i. planetarnih nujnosti in sicer:

• kvaliteta in oskrba z vodo,
  • zagotavljanje in ohranjanje potrebne kvalitete prsti,
  • kvaliteta in zagotavljanje hrane,
  • pridobivanje in oskrba z energijo,
  • proučevanje onesnaževanje okolja,
  • podnebne spremembe,
  • globalni monitoring planeta Zemlja,
  • medicina in biotehnologija,
  • informacijska varnost,
  • preučevanje terorizma,
  • konverzija vojaških virov,
  • meje rasti in razvoja,
  • proučevanje znanosti in tehnologije v državah v razvoju.

Več na spletni strani Ustanove Slovenska znanstvena fundacija.