petek, 25. november 2016 Štipendiranje študijskih obiskov dijakov in študentov v tujini

Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije sporoča, da so sredstva za štipendiranje študijskih obiskov dijakov in študentov v tujino, za namen izobraževanja ali praktičnega usposabljanja, še na voljo.

Sredstva so namenjena štipendiranju vsaj 3-tedenskih študijskih obiskov študentov ter vsaj 2-tedenskih študijskih obiskov dijakov v obdobju od 1.10.2015 dalje, pri čemer se mora študijski obisk pričeti najkasneje 31. 3. 2017. Sredstva se dodelijo za pokritje neposrednih stroškov študijskega obiska.

Zadnji rok za prijavo je 15.12.2016. Vse podrobne informacije glede razpisa najdete na spletni strani.

Dodatne informacije je možno dobiti v času uradnih ur tudi osebno na naslovu sklada, telefonsko pri Minki Glinšek na tel. št. 01 434 58 93 ali na e-naslovu: minka.glinsek@sklad-kadri.si.

torek, 22. november 2016 NIJZ vabi na brezplačno in anonimno testiranje za HIV

Nacionalni inštitut za javno zdravje in Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano ob svetovnem dnevu aidsa vabita na brezplačno in anonimno testiranje za HIV, ki bo potekalo v četrtek, 1. decembra 2016, od 7. do 10. ure v Nacionalnem inštitutu za javno zdravje, Območna enota Koper (ambulanta za cepljenje, Vojkovo nabrežje 4/a, Koper).

četrtek, 17. november 2016 Vabilo na mesečne družabne in pogovorne dogodeke DŠBP

HOMEOREZA

Linija mesečnih družabnih in pogovornih dogodkov DŠBP

“Kakšna statika, če pa lahko tečemo.”

Odločili smo se, da bomo vsak mesec en dan - verjetno četrtek -  namenili aktivnemu druženju (študentov, pa tudi študentk Famnita) in poskušali ustvariti prostor debat in spoznavanja (tako novih ljudi kot novih misli). Izmenično se bodo dogajali filmski večeri z debato po filmu in predstavitve (trenutne) raziskovalne dejavnosti naših profesorjev in profesoric, da malo pobližje spoznamo, s čim se ukvarjajo v »prostem času«.

Naslednji teden se bomo ogreli z ogledom Black Mirror: The national anthem, po koncu pa bo z nami kakšno rekel in pokomentiral še zloglasni filmski kritik prof. Ernest Ženko.

Vse skupaj se bo dogajalo v naši novi čitalnici na Kettejevi 1, z začetkom ob 19.00. Akademskih petnajst ne velja, film je dober, piškotov in čaja pa omejeno količino, zato se ti splača priti tudi kaj prej.

IMDb o filmu.

Vljudno vabljeni v čim večjem številu,

Društvo študentov biopsihologije

četrtek, 17. november 2016 Iskra razpisuje nagrado za najboljšo diplomsko in magistrsko nalogo s področja delovanja nevladnih organizacij

ISKRA - Stičišče NVO Istre in Krasa razpisuje nagrado za najboljšo diplomsko in magistrsko nalogo, vezano na delo nevladnih organizacij za leto 2016.

Prijavijo se lahko študentke/-je Univerze na Primorskem (ne glede na stalno prebivališče) in študentke/-je drugih univerz v Sloveniji, s stalnim bivališčem v Obalno-kraški regiji, ki so v letu 2016:
1) magistrirale/-i po t. i. bolonjskem sistemu ali diplomirale/-i po starem sistemu ali
2) diplomirale/-i po bolonjskem sistemu
ter so v svojem delu obravnavale/-i tematiko, povezano z delovanjem nevladnih organizacij.

Ključni kriteriji za izbor najboljših del bodo aktualnost, uporabnost in pronicljivost diplomskega oz. magistrskega dela.

Štiričlanska komisija bo med prejetimi prijavami podelila denarni nagradi:
– za najboljše magistrsko delo (2. bolonjska stopnja) ali diplomsko delo po starem sistemu 250 € bruto.
– za najboljše diplomsko delo (1. bolonjska stopnja) 250 € bruto.

Izpolnjen prijavni obrazec (podpisan in skeniran) in diplomsko oz. magistrsko delo je treba poslati po e-pošti na INFO@STICISCE-ISKRA.SIali prinesti osebno na na sedež Stičišča ISKRA (Gregorčičeva 6, Koper).

ROK ZA ODDAJO: najkasneje do ponedeljka, 28. novembra 2016 (12:00).

RAZPISNO BESEDILO: klik

NOVICA: klik

Prejemnici/-ka nagrad bosta razglašena na slovesni prireditvi v začetku decembra 2016 v Kopru, na katero bomo povabili vse na razpis prijavljene diplomante/-ke in magistrante/-ke ter njihove mentorje/-ice, predstavnice/-ke nevladnih organizacij, občin Obalno-kraške regije, Ministrstva za javno upravo in druge.

četrtek, 10. november 2016 Podaljšan urnik knjižnice od ponedeljka, 14.11.2016

Uporabnike knjižnice TeMeNa obveščamo, da bo od ponedeljka, 14.11.2016, knjižnica TeMeNa obratovala po spremenjenem, podaljšanem urniku, in sicer bo knjižnica odprta 6 ur dnevno:

• ob ponedeljkih, sredah in petkih od 10:00 do 16:00 ter
  • ob torkih in četrtkih: od 12:00 do 18:00.

petek, 4. november 2016 Vabljeni na LocalHackDay Fakultete za računalnistvo in informatiko (UL)

Člani Društva računalničarjev organizirajo LocalHackDay by DragonHack, ki bo potekal 3. decembra 2016 v prostorih Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani.

LocalHackDay je dogodek mednarodnih razsežnosti, saj preko organizacije Major League Hacking (MLH) povezuje preko 30 univerz po svetu, na katerih se bo sinhrono odvijal njihov LocalHackDay. Povezal bo študente iz tehnično usmerjenih fakultet (računalništvo, elektrotehnika, strojništvo,...), sodelujejo pa tudi profesorji in mentorji iz tehnoloških podjetij. Dogodek traja 12 ur in je namenjen učenju novih tehnologij, povezovanju preko live chatroom-ov in druženju. Eden izmed ciljev tega dogodka pa je tudi, da ekipa ustvari manjši praktičen izdelek, ki bi se ga lahko uporabljalo v poslovnem okolju. Končni izdelek, ki ga ustvari skupina na samem dogodku, je prepuščen domišljiji in zagonu udeležencev.

Več informacij najde TUKAJ, pišete pa jim lahko tudi na teja.primozic@dragonhack.si.