petek, 26. avgust 2016 Uradne ure knjižnice TeMeNa v mesecu septembru 2016

Uporabnike obveščamo, da bo knjižnica TeMeNa v času od 1.9. do 30.9.2016 spet odprta vsak dan v tednu, po sledečem urniku:

• ponedeljek: 9:30 - 12:30
  • torek: 13:00 - 16:00
  • sreda: 9:30 - 12:30
  • četrtek: 13:00 - 17:00
  • petek: 9:30 - 12:30.

torek, 16. avgust 2016 Vabilo na predavanje prof. dr. Harukija Nakamure z naslovom Computational Approaches to Protein Interactions

Gostujoči profesor dr. Haruki Nakamura bo imel v sredo, 17.8.2016, ob 12:00 uri v Veliki predavalnici (Glagoljaška 8) predavanje z naslovom Computational Approaches to Protein Interactions.

Več o predavanju si lahko preberete v nadaljevanju.

Protein-ligand interactions govern very many biological phenomena, including protein-small compounds, protein-nucleic acids, and protein-protein interactions. In particular, electrostatic property of proteins is one of the most important factors for specific molecular recognitions on protein interfaces. Appropriate treatment of the electrostatic interaction is critical for computational analyses of PPI in a realistic manner. Since the potential function is long-range, it is not simple to handle the interactions in an effective manner: high accuracy, low computational cost, ease of the implementation, and freedom from artifacts. We have recently developed a novel algorithm, zero-multipole summation method, for evaluating the electrostatic energy of charged particle systems. Its simple pair wise form enables us to effectively apply the scheme to high-performance parallel computation with GPGPU systems. Several applications to homogeneous and inhomogeneous molecular systems have confirmed that it could replace the conventional Ewald method in order to perform rapid and accurate molecular dynamics simulations. This method is applied to simulate a protein-protein docking procedure in an ab-initio manner, based on the computed free energy landscape. Our software package, myPresto, is availble from http://presto.protein.osaka-u.ac.jp/myPresto4/, includng psygene-G and omegagne for GPGPUs.

četrtek, 11. avgust 2016 Društvo VTIS vabi na dogodek Prvi VTIS 2016 – iz Slovenije v svet

Društvo v tujini izobraženih Slovencev (VTIS) že tretje leto zapored organizira dogodek Prvi VTIS 2016 – iz Slovenije v svet za bodoče študente in raziskovalce, ki v akademskem letu 2016/17 prvič odhajajo v tujino. Dogodek bo potekal v četrtek, 18.8.2016, ob 18:00 na Dunajski 151 v Ljubljani.

Društvo VTIS povezuje in zastopa interese slovenskih državljanov in državljank, ki se v okviru visokošolskega študija izobražujejo oziroma opravljajo raziskovalno dejavnost na univerzah in drugih ustanovah v tujini. Bodoči študenti ter raziskovalci bodo imeli na dogodku priložnost za medsebojno spoznavanje in povezovanje, aktivno pa bodo sodelovali tudi slovenski alumniji tujih univerz, ki bodo predstavili svoje izkušnje in podali nekaj nasvetov o študiju ter življenju v tujini.

Dodatne informacije o dogodku ter prijavnica so na voljo TUKAJ.

Za dodatna vprašanja lahko pišete na urskahabe@gmail.com ali pokličete na 031 878 974 (Urška Habe).

Vabljeni!

četrtek, 4. avgust 2016 Izjemna priložnost za zaposlitev

Naš dipomant, ki uspešno gradi kariero in podjetje v tujini, nas je kontaktiral s ponudbo 3 delovnih mest. Ponudba je zanimiva tako za študente, kot diplomante.

Podjetje Catenate je mednarodni ponudnik storitev na področju računalniškega svetovanja in razvoja programske opreme z več kot 140 zaposlenimi in poslovnimi enotami v Švici, Italiji, Nemčiji, Bolgariji, Nizozemski in Sloveniji. Poslovna enota v Sloveniji je najmlajša enota, ki se osredotoča na razvoj web / front-end programske opreme za stranke s področja centralne in zahodne Evrope.

Več v sami ponudbi tu