petek, 29. avgust 2014 Notranje-podjetniški natečaj podjetja Actual I.T., d.d.

V podjetju Actual I.T. d.d. organizirajo notranje-podjetniški natečaj imenovan A-factor.

Namen natečaja je izbor najboljše podjetniške ideje in letos prvič vabijo k sodelovanju tudi študente UP FAMNIT. Cilj natečaja je spodbuditi podjetniško razmišljanje in predvsem iskanje zanimivih idej s področja informacijskih tehnologij.

Natečaj bo potekal v treh fazah, in sicer:

1. faza: od 1. 9. do 15. 9. 2014 – prijava: kandidati oddajo prijavo na natečaj (kratek opis ideje pošljejo na lina.kaldana@actual-it.si)
  2. faza: od 22. 9. do 17. 11. 2014 – priprava in oddaja poslovnega načrta: kandidati pripravljajo poslovni načrt, tedensko obiskujejo svetovalne delavnice za pomoč pri pripravi. Zadnji dan obdobja kandidati oddajo poslovni načrt svoje ideje.
  3. faza: po 17. 11. 2014  – predstavitev in izbor zmagovalcev: komisija pregleda vse poslovne načrte ter povabi najboljše k predstavitvi. Po predstavitvah komisija razglasi zmagovalca ali skupino zmagovalcev natečaja A-factor 2014.

Nagrada za zmagovalce je:

• možnost uresničitve svoje ideje s pomočjo izkušenega partnerja in njegovih resursov in
  • enakovreden delež dobička ob uspehu poslovne ideje na trgu.

Za podrobnejše informacije pišite na e-naslov: lina.kaldana@actual-it.si.

Vljudno vabljeni k sodelovanju.

četrtek, 28. avgust 2014 Famnitove delavnice Uvod v študij: brucke in bruci, vabljeni v čim večjem številu!

Drage brucke, dragi bruci,
glede na odlične izkušnje preteklih let, na UP FAMNIT že peto leto zapored organiziramo brezplačne delavnice za bruce, poimenovane »Uvod v študij«.

Na delavnicah bomo skupaj osvežili nekatera temeljna znanja, ki vam bodo koristila pri študiju, so pa te tudi priložnost, da se še pred začetkom študija seznanite z bodočimi sošolkami in sošolci ter s profesorji in asistenti.

Letošnje delavnice bodo potekale od ponedeljka, 15. septembra, do petka, 19. septembra, ter v ponedeljek, 29. in v torek, 30. septembra 2014.

Delavnice so brezplačne, nanje pa se lahko prijavite kar preko spletne strani UP FAMNIT.

Več informacij o letošnjih delavnicah in obrazec za prijavo so dostopni na:

Veselimo se srečanja z vami!

sreda, 27. avgust 2014 Knjižnica TeMeNa - sprememba uradnih ur

Uporabnike knjižnice TeMeNa obveščamo, da bodo uradne ure knjižnice od 1. septembra 2014 potekale po sledečem urniku:

PONEDELJEK: 10:00 – 13:00
TOREK: 13:00 – 16:00
SREDA: 10:00 – 13:00
ČETRTEK: 13:00 – 17:00
PETEK: 10:00 – 13:00

četrtek, 21. avgust 2014 Obiski v delovna okolja z Univerzitetnim kariernim centrom

Univerzitetni karierni center UP nadaljuje z organizacijo obiskov v delovna okolja.

V petek 29.8.2014 vabljeni na strokovne ogled dveh podjetij, in sicer Area Science Park v Trstu in Parovel Group v dolini pri Trstu.

Obisk študentov in diplomantov v delovna okolja je zasnovan tako, da se udeleženci podrobneje spoznajo z delovnimi procesi in načinom poslovanja podjetja.

Prijava je možna do srede 27.8.2014.

Več informacij o prijavi in poteku obiska v Programu obiska.

Vabljeni k prijavi.

četrtek, 21. avgust 2014 Osnovni tečaj fotografije

Fotografinja Slavica Isovska organizira Osnovni tečaj fotografije. Namenjen je vsem navdušencem nad fotografijo, ki želijo izpopolniti svoje tehnično znanje.
Tečaj bo potekal v dveh delih. V teoretičnem delu (2 uri) bo na kratko predstavljena zgodovina fotografije, fotografska oprema in osnove fotografiranja. Pridobljeno znanje se bo uporabilo v praktičnem delu tečaja (14 ur), ki bo potekal na terenu.
Tečaj bo pričel v začetku meseca septembra, prijavnina znaša 30,00 €.

Podrobnješe informacije >>