četrtek, 8. oktober 2020 Uporabne informacije za študente // Useful information for students

Urniki

Upamo, da ste do sedaj že osvojili Famnitov urnik, v kolikor pa potrebujete še kaj pomoči, si pomagajte z videoposnetkom na naši spletni strani, ki smo ga posneli prav s tem namenom.

Študijski prostori

Za potrebe študija so za študente na voljo študijska soba v avli Galeb v pritličju Kettejeve 1 ter dve predavalnici. Več informacij si lahko preberete tukaj.

Knjižnica TeMeNa

Knjižnica se nahaja v pritličju, ob predavalnici FAMNIT-AvlaGlagoljaška.

Urnik knjižnice

• ponedeljek: 9.00 – 15.00,
  • torek: 11.00 – 17.00,
  • sreda: 9.00 – 15.00,
  • četrtek: 11.00 – 17.00,
  • petek: 9.00 – 15.00.

Morebitne izredne spremembe urnika so objavljene med Obvestili za študente na spletni strani fakultete.

Trenutno si knjig na knjižničnih policah ne morete poiskati sami, zato imejte ob obisku knjižnice pripravljene točne podatke o knjigah, ki si jih želite izposoditi. Priporočamo tudi, da knjige vnaprej rezervirate preko sistema Cobiss in jih nato samo prevzamete.

Za lažjo uporabo Cobissa in iskanja literature smo vam prav tako pripravili vidoposnetke, ki vam bodo pomagali, v kolikor se vam bo kje zataknilo.

Videoposnetke in ostale informacije o knjižnici najdete tukaj.

Študenti  lahko dostopate do podatkovnih baz Univerze na Primorskem tudi preko oddaljenega dostopa, zato vam za iskanje literature svetujemo uporabo le-tega, saj boste tako lahko dostopali do več literature.

Course Schedules

We hope that you have already learned to use Famnit's schedule, but if you need any more help, help yourself with a video on our website.

Study Rooms

For study purposes, there is a study room for students in the Galeb lobby on the ground floor of Kettejeva 1 and two classrooms. You can find more information here.

Library TeMeNa

The library is located on the ground floor, next to the classroom FAMNIT-AvlaGlagoljaška.

Opening hours

• Monday: 9.00 – 15.00,
  • Tuesday: 11.00 – 17.00,
  • Wednesday: 9.00 – 15.00,
  • Thursday: 11.00 – 17.00,
  • Friday: 9.00 – 15.00.

Changes of opening hours are posted in Student news section on the faculty website.

At the moment, you can't search for books on library shelves yourself, so have accurate information about the books you want to borrow when you visit the library. We also recommend that you reserve books in advance through the Cobiss system and then just pick them up.

To make it easier to use Cobiss and search for literature, we have also prepared videos that will help you in case you get stuck.

You can find videos and other information about the library here.

Students can also access the University of Primorska's databases through remote access, so we advise you to use it to search for literature, as this will allow you to access more literature.