petek, 22. junij 2018 Začela se je mednarodna šola morskih varstvenih znanosti (isMCS)

Včeraj se je pričela mednarodna šola morskih varstvenih znanosti (international school of Marine Conservation Science), ki jo organizirajo Univerza na Primorskem (UP FAMNIT, Oddelek za biodiverziteto), Oregon State University (OSU) iz ZDA in Blue World Institute iz Hrvaške pod okriljem mednarodnega Društva za varstveno biologijo (Society for conservation biology).

V letošnji izvedbi mednarodne šole sodeluje 20 podiplomskih študentov iz 11 držav (Hrvaška, Estonija, Finska, Nemčija, Madžarska, Indija, Indonezija, Črna Gora, Španija, Švedska in Združene države Amerike).

Program so s pozdravnimi nagovori otvorili organizatorji (izr. prof. Bojan Lazar (UP FAMNIT), Prof. dr. Selina Heppell (OSU) in izr. prof. dr. Scott Heppell (OSU)), dekanja UP FAMNIT, prof. dr. Klavdija Kutnar in vodja oddelka za biodiverziteto, izr. prof. dr. Elena Bužan, za tem pa so študenti že prisluhnili prvim predavanjem.

Tekom naslednjih 10 dni jih čaka natrpan program. Preko predavanj, gostujočih večernih predavanj, terenskega dela, laboratorijskega dela in računalniške obdelave prostorskih podatkov bodo študenti dodobra spoznali številne biološke, pravne in družbene vidike varovanja morskih ekosistemov. Prvi teden bodo vsi skupaj preživeli v Kopru in okolici, zadnje tri dni pa bo poletna šola potekala na Hrvaškem. Več o dogodku si lahko preberete tu: http://ismcs.famnit.upr.si/en

Vse udeležence toplo pozdravljamo in jim želimo prijetno bivanje in uspešno delo!