četrtek, 11. marec 2010 Teden Univerze na Primorskem: od 15. do 19. 3 - napovednik

Med 15. in 19. marcem poteka Teden Univerze na Primorskem, v okviru katerega bodo ves teden potekale predstavitve posameznih članic univerze in njenih dejavnosti.

Posebej vas vabimo na dejavnosti, ki bodo potekale v organizaciji UP FAMNIT oziroma Študentskega sveta UP FAMNIT, in sicer:

Celoten program je na voljo spodaj.
Vabljeni!

Ponedeljek,
15.3.2010

• 10.00 Novinarska konferenca: “Predstavitev aktivnosti v Tednu Univerze na Primorskem”Sejna soba v palači Armerija Univerze na Primorskem, Titov trg 4, Koper.

• 10.30 Slavnostni podpis štipendijskih pogodb v okviru Štipendijskega sklada UPAvla palače Armerija Univerze na Primorskem, Titov trg 4, Koper.

• 10.30 Novinarska konferenca UP Znanstveno-raziskovalno središče – Založba Annales v sodelovanju z Občino Izola: “Predstavitev knjige Med izolskimi spomeniki. Umetnostno - zgodovinski vodnik po umetnostni dediščini Izole. Občina Izola, sejna soba, Sončno nabrežje 8, Izola.

• 13.00 Promocija doktorjev znanosti. Avla palače Armerija Univerze na Primorskem, Titov trg 4, Koper

Torek,
16.3.2010

• 10.00 Univerza na Primorskem v sodelovanju z Univerzo Emuni: “European day - The Contribution of Universities to the Development of European Cultural and Social area.” Sejna soba v palači Armerija Univerze na Primorskem, Titov trg 4, Koper

• 14.30 Srečanje rektorja UP z veleposlanikom Kraljevine Nizozemske, nj. eksc. Johannes Douma. Univerza na Primorskem, Titov trg 4, Koper.

• 15.30 Okrogla miza Univerzitetnega razvojnega centra in inkubatorja Primorske (UIP): “Prodor na tuje trge, priložnosti na Nizozemskem” UIP Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske d.o.o., Osrednja inkubacijska pisarna Koper, Ferrarska 8.

• 19.30Mladi pojejo” – nastop pevskega zbora APZ UP z gostujočima zasedbama Goldinar in Kraški slavček ter predstavitev nove zgoščenke Mysterium. Pokrajinski muzej, Kidričeva ulica 19, Koper.

Sreda,
17.3.2010

• 16.00 Okrogla miza Univerze na Primorskem v sodelovanju z Mestno občino Koper: “Univerza, inovativnost in (gospodarska) kriza: problemi, izzivi in rešitve”. Vodi doc. dr. Andraž Teršek.  Pretorska palača Mestne občine Koper, Titov trg 3, Koper.

• 17.00 Okrogla miza UP FTŠ Turistice: 4. FuTuristica - “Mediteranska Slovenija?”  UP FTŠ Turistica, Portorož, Obala 11a, Modra dvorana, 2. nadstropje.

• 17.00 Okrogla miza UP Fakultete za management: “Razvoj finančne krize in vpliv na poslovanje podjetij”. UP Fakulteta za management, Koper, Cankarjeva ulica 5, Velika predavalnica, 3. nadstropje.

• 18.00 Predavanje asist. dr. Gregorja Pobežina, z uvodnim nagovorom red. prof. ddr. Mitje Guština, UP Fakultete za humanistične študije: “Srečanja z dediščino: Če so rimski zgodovinarji prepisovali od grških, od koga so potem grški?”. UP Fakulteta za humanistične študije, Koper, Titov trg 5, Predavalnica Tramontana.

Četrtek,
18.3.2010

• 10.00 Odprtje novih prostorov UP Študentskih domov v Kopru (nekdanji Port): Ankaranska cesta 7, Koper.

• 11.30 Predstavitev publikacij UP ZRS – Založbe Annales. UP Znanstveno – raziskovalno središče, Garibaldijeva 1, Koper.

• 13.00 Univerza na Primorskem se predstavi”. Taverna, Pristaniška ulica, Koper.

• 18.00 Glasbeno literarni večer UP PEF: “Ta pesem je je tudi zate”. Avla palače Armerija Univerze na Primorskem, Titov trg 4, Koper .

• 21.00 Košarkaška tekma med zaposlenimi UP FAMNIT in UP PINT ter študenti. Telovadnica OŠ Antona Ukmarja, Pot v gaj 2, Markovec, Koper.

Petek,
19.3.2010

• 10.00 Delavnica - Center za sodelovanje z gospodarstvom UP (UP CSG), Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske (UIP) ter Center za razvoj in prenos znanj UP (UP CRPZ):  “Vodenje evropskih projektov – praktični nasveti in izkušnje”. UIP Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske d.o.o., Osrednja inkubacijska pisarna Koper, Ferrarska 8.

• 15.00 Študentski svet UP Famnit: Pogovor z doc. dr. Andražem Terškom - “Z močjo argumenta nad poteze pravne države”. Sejna soba palače Armerija Univerze na Primorskem, Titov trg 4, Koper.