petek, 19. marec 2010 Z močjo argumenta nad poteze pravne države

Danes, 19. 3. 2010 ob 15. uri vas vabimo na polemični pogovor z doc. dr. Andražem Terškom, avtorjem nedavno izdane knjige Ustavna demokracija in vladavina prava, ki ga organizira Študentski svet UP FAMNIT pod naslovom: “Z močjo argumenta nad poteze pravne države”. Pogovor bo potekal v Sejni sobi palače Armerija Univerze na Primorskem, Titov trg 4, Koper. Dr. Teršek je kot znanstveni sodelavec in docent zaposlen na inštitutu UP PINT in fakulteti UP FAMNIT, predseduje pa tudi univerzitetnemu kolokviju. Je tudi urednik prve slovenske znanstvene revije za ustavno pravo Revus, pravni teoretik in filozof, predvsem pa ustavni pravnik in pravnik človekovih pravic. Strokovni in širši javnosti je poznan po pogostih javnih nastopih in konstruktivni kritičnosti.

Delo Ustavna demokracija in vladavina prava, ki ga je pred nedavnim izdala Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije, obravnava teoretično pomembnejša in glede na družbeno dogajanje aktualnejša vprašanja ustavne demokracije, pravne zaščite človekovih pravic, pravne države kot vladavine prava in pravniške razumnosti. Avtor na zanj prepoznaven način med drugim pojasnjuje, kako razumeti določbe ustave o temeljnih načelih in človekovih pravicah in kako jih neposredno uporabiti v pravni praksi. Takšen bo tudi tematski okvir pogovora z avtorjem, pri katerem bosta kot povabljenca sodelovala ugledna gosta.

Vabljeni!