sreda, 18. december 2019 Prof. dr. István Kovács pridobil nov projekt ARRS za sodelovanje z madžarskimi raziskovalci

Z veseljem sporočamo, da je Oddelek za matematiko UP FAMNIT pridobil še en projekt, ki ga sofinancira Javna agencija za raziskovalno dejavnost RS. Na Javnem razpisu za sofinanciranje slovenskega dela skupnih madžarsko slovenskih projektov, kjer madžarski National Research, Development and Innovation Office deluje v vlogi vodilne agencije, je prof. dr. István Kovács uspešno pridobil sredstva za izvajanje projekta z naslovom Geometrije, grafi, grupe in povezave med njimi. Partnerska institucija na Madžarskem je Eötvös Loránd University.

Projekt bo omogočil nadaljevanje in okrepitev dolgoletnega sodelovanja med slovensko raziskovalno skupino, ki deluje pretežno na Univerzi na Primorskem, in madžarskimi raziskovalci z Univerze Eötvös Loránd. V ospredju triletnega raziskovalnega projekta, pri katerem bodo sodelovali tudi doktorski študenti, bo uporaba algebraičnih, geometrijskih in kombinatoričnih metod za probleme o grafih, grupah, konfiguracijah in geometrijah.

Seznam vseh raziskovalnih projektov in programov, ki se izvajajo na UP FAMNIT najdete na tej povezavi.

Čestitamo dr. Kovácsu, raziskovalni skupini pa želimo veliko uspešnega dela!

Prof. dr. István Kovács