Predstavitev projekta

Naslov: Izbrani biološki vidiki škardobole, Upogebia Pusilla (Petagna, 1792) v Litoralnem pasu vzhodne obale Jadrana na področju Črne Gore in Slovenije

Vodja projekta: dr. Jure Jugovic

Vodilna institucija v Sloveniji: UP FAMNIT

Partnerska institucija: Univerzitet Crne Gore Institut za biologiju mora

Financer projekta: Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije (ARIS)

Raziskovalno področje (ARIS): 1.03 Biologija

Vrsta projekta: Znanstveno-raziskovalno sodelovanje med RS in Črno goro

Trajanje projekta: 1. 1. 2023–31. 12. 2024

Opis projekta:

Projekt predvideva oceno stanja populacij te vrste v obeh sodelujočih državah ter oceno mogočega vpliva človeka na stanje the populacij. Za področje Jadrana o tej vrsti ni veliko podatkov. V projektu bomo na osnovi meritev izbranih parametrov ocenili stanje populacij škardobole v severnem in južnem delu Jadrana ter primerjali podatke  iz Slovenije in Črne Gore.

Oddelek UP FAMNIT, v okviru katerega se izvaja projekt:

Oddelek za biodiverziteto

Project presentationna vrh

TitleSelected biological aspects of Mediterranean mud shrimp, Upogebia Pusilla (Petagna, 1792) in the litorial zon

Principal investigatordr. Jure Jugovic

Leading institution in Slovenia: UP FAMNIT

Partner institution: Univerzitet Crne Gore Institut za biologiju mora

Funding organization: Slovenian Research and Innovation Agency (ARIS)

Research field (ARIS)1.03 - Biology

Duration: 1. 1. 2023–31. 12. 2024

Description:

The project's aim is (i) to assess the state of the populations of this species in both participating countries and (ii) to assess the possible human impact on the state of the populations. There is not much data on this species for the area of the Adriatic sea. Based on measurements of selected environmental parameters, the project will assess the state of  populations in the northern and southern parts of the Adriatic and compare data from Slovenia and Montenegro.

Department:

Department of Biodiversity