ponedeljek, 17. avgust 2015 Vabilo k aktivni udeležbi v akciji "Prekolesarimo svet"

Ob Svetovnem dnevu preprečevanja samomora so Nacionalno združenje za kakovost življenja OZARA Slovenija, Nacionalni Inštitut za javno zdravjeSlovenski center za raziskovanje samomora, ki deluje v okviru Inštituta Andrej Marušič Univerze na Primorskem ter Slovensko združenje za preprečevanje samomora pripravili akcijo »Prekolesarimo svet«, ki letos poteka pod geslom "Ponudimo roko – rešimo življenje", in sicer od 10. avgusta do 10. septembra.

Izziv akcije je prekolesariti 40.075 km, kolikor znaša obseg Zemlje.

Vabimo vas, da se brezplačno pridružite svetovni akciji in skupaj s kolesarji iz celega sveta združite prekolesarjene kilometre. Vašo kilometrino lahko vpišete v spletni obrazec, skupno število vseh kilometrov v Sloveniji pa bo posredovano Mednarodni zvezi za preprečevanje samomora.

Več o akciji si lahko preberete na spletni strani Slovenskega centra za raziskovanje samomora UP IAM.

Vabljeni!