petek, 6. september 2019 Spletni seminar »Kako se pogovarjati z nekom, ki razmišlja o samomoru?«

Življenje je dragoceno, a vendar na trenutke polno negotovosti in stisk. Včasih so stiske tako hude, da posamezniki razmišljajo o samomoru kot izhodu iz težke situacije. Slovenija je po številu samomorov v evropskem prostoru še vedno nad povprečjem, zato si moramo skupaj še dodatno prizadevati za prepoznavanje stiske in ustrezno napotitev posameznikov na strokovno pomoč. Karierni center Univerze v Ljubljani v ta namen 12. 9. 2019 organizira webinar (spletni seminar) »Kako se pogovarjati z nekom, ki razmišlja o samomoru?«.

Gostji bosta doc. dr. Vita Poštuvan in asist. dr. Tina Podlogar, univerzitetni diplomirani psihologinji iz Slovenskega centra za raziskovanje samomora, ki deluje znotraj UP Inštituta Andrej Marušič.

Na webinarju bodo obravnali naslednje teme:

• - statistični podatki o pojavnosti samomorilnega vedenja v Sloveniji
  • - možne stiske mladostnikov in mladih odraslih, pokazatelji stisk in sposobnost njihovega odkrivanja,
  • - ustrezen odziv,
  • - ustrezni načini komunikacije in
  • - možnosti nadaljnje strokovne pomoči.

Ob zaključku bo odprta tudi klepetalnica, kjer boste imeli možnost predavateljicama postaviti vprašanja, ki vas zanimajo.

Več informacij, vključno s povezavo do prijave, najdete tukaj.