sreda, 12. julij 2023 Prof. dr. Elena Bužan imenovana v novo sestavo Strokovnega sveta za zaščito živali

Ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Irena Šinko, je v Strokovni svet za zaščito živali (SSZŽ) imenovala naslednje člane:

• Severina Iskrač, Društvo za zaščito živali Maribor,
  • prof. dr. Alenka Dovč, Univerza v Ljubljani, Veterinarska fakulteta,
  • izr. prof. dr. Ožbalt Podpečan, Univerza v Ljubljani, Veterinarska fakulteta,
  • doc. dr. Tina Klenovšek, Univerza v Mariboru, Fakulteta za naravoslovje in matematiko,
  • dr. Janko Skok, Univerza v Mariboru, Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede,
  • izr. prof. dr. Manja Zupan Šemrov, Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta,
  • prof. dr. Elena Bužan, Univerza na Primorskem, Oddelek za biodiverziteto.

Strokovni svet za zaščito živali je svetovalno telo ministra na področju zaščite in dobrobiti živali. Naloge SSZŽ so spremljanje stanja in znanstvenih spoznanj na področju zaščite živali ter predlaganje ukrepov in aktivnosti, podaja mnenj in predlogov pri pripravi predpisov o zaščiti živali, pa tudi mnenj o primernosti uvrstitve vrste živali na seznam dovoljenih vrst živali na zahtevo pristojnega organa. Poleg tega SSZŽ predlaga kriterije za izdajo dovoljenj za poskuse na živalih, daje mnenja in predloge v drugih zadevah, za katere ga zaprosijo državni organi, in opravlja druge svetovalne naloge s področja zaščite živali.

Članstvo v SSZŽ, ki ga sestavljajo priznani strokovnjaki s področja veterinarstva, medicine, farmacije, biologije in zootehnike, ter dejavni predstavniki nevladnih organizacij, ki delujejo na področju zaščite živali, traja 4 leta od datuma izdaje odločbe z možnostjo ponovnega imenovanja.

Prvo sejo nove sestave bo SSZŽ organiziral septembra.