sreda, 9. oktober 2019 Obiskali so nas ugledni matematiki

V torek, 8. oktobra, smo na UP FAMNIT gostili tri izjemne matematike, ki so v Slovenijo prišli v okviru priprav na 8. Evropski kongres matematike.

Po ponedeljkovem sprejemu pri predsedniku države, g. Borutu Pahorju, ki je tudi častni pokrovitelj kongresa, so obiskali UL FMF, naslednji dan pa so preživeli na naši fakulteti.
V sklopu obiska so izvedli tri vrhunska predavanja, katerih so se udeležili naši raziskovalci in tudi študenti vseh stopenj.

Po predavanjih je naše goste v Portorožu sprejel župan Občine Piran Đenio Zadković, nato so v sredo sledila nadaljnja usklajevanja in priprave na 8. Evropski kongres matematike.