sreda, 18. september 2019 Članek izr. prof. dr. Irene Maček izbran za Molecular Ecology Spotlight

Konec julija smo objavili novico, da je izr. prof. dr. Irena Maček z Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT prva in vodilna avtorica članka, ki je izšel v priznani reviji Molecular Ecology.

V članku z naslovom Impacts of longterm elevated atmospheric CO2 concentrations on communities of arbuscular mycorrhizal fungi je obravnavana raziskava o vplivu povečane atmosferske koncentracije CO2 na združbe arbuskularnih mikoriznih gliv, ki živijo v simbiozi z 2/3 kopenskih rastlin.

Z veseljem sporočamo, da je bil članek s strani uredništva revije izbran za Molecular Ecology Spotlight. Za namen predstavitve sta s soavtorjem, Prof. Alexom Dumbrellom z Univerze v Essexu (VB), ki je kot gostujoči profesor v okviru predmeta Okoljska mikrobiologija predaval tudi na UP FAMNIT, podala intervju, ki je dostopen na tej povezavi.

Slika prikazuje rastlinske korenine s strukturami arbuskularnih mikoriznih gliv (hifami in arbuskuli).