petek, 28. junij 2019 Zaključite študijsko leto na naravoslovnem raziskovalnem taboru

Društvo varstvenih biologov – BIODIVA in Oddelek za biodiverziteto z združenimi močmi organizirata naravoslovni raziskovalni tabor z izhodiščem v Znanstveno-izobraževalnem centru Speleo hiša v Vodicah (Istra, Hrvaška). Ta bo potekal od 11. do 14. julija 2019.

Tabor bo posvečen aktivnostim tako študentskega inovativnega projekta Kraški rob kot tudi čezmejnega projekta LIKE – Živeti na Kraškem robu

Znotraj tabora bo ekipa projekta Kraški rob predstavila projekt, rezultate, terenske popise ciljnih popisnih površin in vrst ter tako zaključila s projektnimi aktivnostmi. Te bodo potekale na območju slovenskega dela Kraškega roba, kjer se bodo udeleženci lahko seznanili z njimi in aktivno vključili vanje pod vodstvom projektne ekipe.

Prav tako bodo potekle aktivnosti s projekta LIKE – Živeti na Kraškem robu, kjer bodo udeleženci podrobneje spoznavali rastline, metulje, kačje pastirje, plazilce in dvoživke, živeče na delu Kraškega roba, ki se razteza čez celotno čezmejno območje Čičerije med Slovenijo in Hrvaško.

Tabor je namenjen študentom in diplomantom študijskih programov Biodiverzitete in Varstva narave ter drugim aktivnim članom Društva varstvenih biologov BIODIVA in študentom UP FAMNIT.

Prijave zbirajo do petka, 5. julija 2019, do 12. ure na e-naslov: drustvo.biodiva@gmail.com, kjer so na voljo tudi za vse dodatne informacije.