petek, 3. marec 2023 Vseslovenski projekt Študentske ogranizacije Slovenije (ŠOS) // The national project of the Slovenian Student Union (ŠOS)

*English below

Študentska organizacija Slovenije (ŠOS), bo ob Dnevu žena, 8. marca 2023, na vseh slovenskih univerzah v Mariboru, Ljubljani in na Primorskem omogočila dostop do menstrualnih higienskih pripomočkov.

Projekt bodo izvedli 8. marca, tako da bodo higienske pripomočke v škatlicah zagotovili v toaletnih prostorih.

Vse pripadnice ženskega spola obveščamo, da bodo ti v okviru Dneva žena na UP FAMNIT postavljeni v ženskih sanitarijah v 2. nadstropju.

Namen projekta je vlado spodbuditi, da aktivno pristopi k reševanju problematike zagotavljanja brezplačnih menstrualnih higienskih pripomočkov v šolstvu.

Slovenian Student Union (ŠOS) will provide menstrual hygiene products at all Slovenian universities in Maribor, Ljubljana and Primorska within Women's day, 8 March 2023.

We would like to inform all members of the female gender that during Women's Day the hygiene products will be placed in the women's toilets on the 2nd floor at UP FAMNIT.

The project aims to encourage the government to take an approach to the issue of providing free menstrual hygiene products in education.