petek, 8. marec 2019 Vseslovenska raziskava o počutju študentov

Univerza v Ljubljani izvaja vseslovensko raziskavo o počutju študentov, ki poteka v okviru mednarodnega projekta. Namen raziskave je preučiti dejavnike, ki prispevajo k izgorelosti in zavzetosti študentov ter povezanost s psihofizičnem zdravjem študentov.

V prvem delu raziskave so preučevali počutje študentov v izpitnem obdobju, v drugem delu raziskave pa želijo ugotoviti, kakšno je počutje študentov v študijskem obdobju. Namen raziskave je tudi standardizacija prevednih inštrumentov, ki omogočajo preverjanje tovrstnih konstruktov.

Pridobljeni podatki bodo uporabljeni le za raziskovalne namene ter bodo anonimizirani. Namenjeni bodo objavi strokovnih člankov in predstavljeni v okviru večje raziskave skupaj z raziskovalci iz Hrvaške in Srbije na konferenci v Novem Sadu.

Vprašalnik je dostopen tukaj.

Vabljeni k sodelovanju!