torek, 30. marec 2021 Volitve v Študentski svet UP FAMNIT prestavljene

Obveščamo vas, da se volitve v Študentski svet UP FAMNIT prestavi za nedoločen čas.

Volitve se prestavi dokler razmere ne bodo omogočale izvedbe volitev v skladu z zakonodajo in zagotavljanjem transparentnosti ter omogočanjem udeležbe na volitvah večine študentov, a ne dlje kot do 30. septembra 2021. V kolikor pred možnostjo izvedbe volitev nastopi novo študijsko leto, se upošteva določila Pravilnika, vezana na roke za izvedbo volitev v ŠS članic UP v študijskem letu 2021/2022.

Odločitev za prestavitev je bila sprejeta na podlagi predloga Študentskega sveta UP, temelji na ugotovitvi, da predvidenih elektronskih volitev ni mogoče izvesti s popolno anonimizacijo in zagotoviti popolne tajnosti. Zakonitost volitev, anonimnost ter tajnost glasovanja bi se lahko zagotovilo z izvedbo klasičnega načina glasovanja, vendar trenutna epidemiološka slika in slabšanje stanja v regiji to onemogočata, saj je Vlada RS izdala Odlok o spremembah in dopolnitvi Odloka o začasni delni omejitvi gibanja ljudi in prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2 (Ur. l. RS, št. 43/2021 z dne 25. 3. 2021).

Sklep rektorice z dne 29. 3. 2021 - sklep.