torek, 18. oktober 2022 Vabljeni na spletno delavnico "R za neprogramerje"

Se pri delu veliko srečujete z obdelavo podatkov in vas trenutna orodja omejujejo?

Priljubljena orodja, kot je npr. Microsoft Excel, imajo veliko pomanjkljivosti: slaba sledljivost procesa dela (in posledično težje odkritje morebitnih napak), počasno preračunavanje, omejena fleksibilnost pri vizualizaciji podatkov.

Spoznajte R.

R je programski jezik, prilagojen delu s podatki in je najbolj popularen jezik med tistimi, ki se ukvarjajo s statistično analizo podatkov. Je relativno preprost za uporabo in primeren za učenje tudi brez predhodnih programerskih znanj. V današnjih časih, ko analiza podatkov sega tudi na področja, kot sta trženje in kadrovanje, je znanje R velika prednost, saj nam omogoča, da s podatki delamo samostojno, sistematično in brez omejitev, ki jih prinese uporaba bolj specifičnih orodij.

osmih 90-minutnih srečanjih, od 7. 11. do 1. 12. 2022, boste predelali snov, ki bo udeležencem omogočila osnovno delo s podatki s programskim jezikom R in dala trdno izhodišče za nadaljnje učenje.

Več informacij o delavnici, programu in izvajalcih najdete na prijavnici ali pa pišite na delavnice.datascience@fri.uni-lj.si.