sreda, 8. maj 2013 Vabljeni na raziskovanje delfinov v Piranu z društvom Morigenos!

Društvo Morigenos se že več kot desetletje ukvarja z raziskovanjem in varstvom delfinov in morskih želv. Prepoznali smo že preko 120 delfinov. Približno 70 pa je takšnih, ki jih videvamo bolj redno. Slovensko morje in okoliške vode predstavljajo pomemben življenjski prostor zanje, saj se tu hranijo, igrajo, razmnožujejo in skrbijo za mladiče. Nekatere delfine poznamo že 10 let, zato nanje gledamo kot na dobre prijatelje. Morigenos, Foki, Deinon in Alenka so eni izmed tistih delfinov, ki jih srečujemo skoraj vsako leto.

Dolgoročno spremljanje in evidentiranje sprememb v populaciji ter prepoznavanje groženj je ključnega pomena za njihovo učinkovito varstvo. To počnemo z izobraževanjem, ozaveščanjem javnosti, razvijanjem akcijskih načrtov in svetovanjem državnim organom. Pri tem lahko bistveno pripomorete tudi VI!

Pridružite se nam na poletnih raziskovalnih taborih, ki potekajo od junija do septembra in za 10 dni postanite del raziskovalne ekipe. Z udeležbo boste podprli Slovenski projekt za delfine ter se neposredno srečali z raziskovanjem in varstvom delfinov in morskih želv. Vaše aktivno sodelovanje pomaga raziskovalni ekipi pri zbiranju podatkov. Predhodne izkušnje niso potrebne, saj je za vse potrebno usposabljanje poskrbljeno. Več informacij najdete na www.morigenos.org.