ponedeljek, 11. marec 2013 Vabljeni na projekcijo poljudnoznanstvenega filma Kaos

Projekcija poljudnoznanstvenega filma Kaos bo v četrtek, 14. marca 2013, ob 3.14 popoldne v Veliki predavalnici UP FAMNIT.

Praznovanje 14. marca (3.14 v ameriškem zapisu) kot dneva števila Pi se je v zadnjih letih razmahnilo po akademskih okoljih po vsem svetu. Različne ustanove na ta dan pripravijo resne ali šaljive poljudnoznanstvene aktivnosti, od javnih predavanj do tekmovanj v pomnenju decimalk števila pi. Na UP FAMN IT si bomo ob tej priložnosti premierno ogledali novi francoski animirani film Kaos, ki s pomočjo računalniških animacij, bilijarda, risank in lego kock na poljuden način predstavi številne matematične in fizikalne fenomene, povezane z matematično teorijo kaosa.

Dogodek organizirata oddelka za matematiko UP FAMNIT in UP IAM.

Spletna stran filma: www.chaos-math.org

K ogledu filma ste vabljeni vsi študentje in zaposleni!